mapa strony   |
SmodCMS

 

Wernisaż prac fotograficznych połączony z podsumowaniem projektu

 

Wernisaż prac fotograficznych połączony zpodsumowaniem projektu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego „Wiara w swoje możliwości, motywacją działania” realizowanego przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Łukowie

Na wernisaż w dniu 29 grudnia br. przybyli zaproszeni goście Pan Mariusz Osiak – Wójt Gminy Łuków, Pan Tadeusz Federczyk – Przewodniczący Rady Gminy Łuków, Pani Bogumiła Łukasik, Pan Jacek Radomyski – radni Gminy Łuków, uczestnicy projektu, oraz pracownicy GOPS.

Na początku spotkania podsumowującego, Pani Zofia Jezierska – kierownik GOPS przedstawiła ideę realizacji projektu systemowego. Jego głównym celem było zwiększenie szans na zatrudnienie i podniesienie kompetencji społecznych 21 osób korzystających z pomocy społecznej.

Wszyscy uczestnicy otrzymali wsparcie od pracowników socjalnych, sporządzono kontrakty socjalne. Wsparcie finansowe oraz zwrot kosztów dojazdu na szkolenia, umożliwiło uczestnikom udział w aktywnej integracji.

Realizując zadania projektu zapewniliśmy beneficjentom możliwość uczestnictwa w szkoleniach z psychologiem, doradcą zawodowym. Szkolenia te miały na celu podniesienie własnej wartości,zapoznanie się z technikami aktywnego poszukiwania pracy, poprawę autoprezentacji,  jak również radzenie sobie w sytuacjach kryzysowych.

Ponadto ukończyli kursy/ szkolenia zawodowe indywidualnie dopasowane do każdego  z uczestników. W rezultacie ukończono kursy:

  • Obsługa wózków widłowych – 2 osoby,
  • Obsługa koparko-ładowarki 1 osoba,
  • Obsługa komputera i kas fiskalnych 5 osób,
  • Fryzjer – 2 osoby,
  • Księgowa i obsługa programu WF-MAG – 2 osoby,
  • Mała gastronomia - 9 osób

Wartością dodaną do projektu był 3 dniowy pobyt w SPA w Nałęczowie, połączony ze szkoleniem Metamorfoza. Uczestnicy mogli tam korzystać z zabiegów stylistycznych, kosmetycznych i fryzjerskich.Całość zakończyła się artystyczną sesją fotograficzną Uczestników projektu, których efekty można było podziwiać  podczas Wernisażu w Urzędzie Gminy w Łukowie w  dniu 29.12.2010 r.

Bogatsi w nowe doświadczenia i umiejętności pracownicy GOPS w Łukowie przygotowują dla kolejnej grupy podopiecznych ośrodka, nowy projekt systemowy na 2011 rok.

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Opublikowano dnia: 2010-12-31 przez: * webadmin * w kategoriach: GOPS
Ostatnio edytowane dnia: 2010-12-31
| Wróć do listy artykułów