mapa strony   |
SmodCMS

 

Urodziny Marchewki - Przedszkole w Gręzówce

14 lutego był wyjątkowym dniem w Przedszkolu w Gręzówce. „Jagódki” i „Gwiazdeczki” świętowały Urodziny Marchewki. Tego dnia panie i wszystkie dzieci z obu grup ubrane były w bluzeczki koloru pomarańczowego, a na głowach miały „marchewkowe” opaski. W „Gwiazdeczkach” i „Jagódkach” czas upłynął na słuchaniu i recytowaniu wierszyków, śpiewaniu piosenek, tańcach i odgadywaniu zagadek.

Grupa 3-4-latków przy użyciu sokowirówki wykonała pyszny sok z marchewek, jabłuszek i mandarynek. Maluszki z radością wkładały z pomocą pani Ani owoce do sokowirówki. Dzieci przypomniały sobie i utrwaliły przy tej okazji, jak należy korzystać z urządzeń elektrycznych. „Jagódki” z wielkim zapałem lepiły również z masy solnej marchewki, które po wyschnięciu pomalowały farbami. W efekcie prace dzieci wyglądały apetycznie, że z chęcią chciało się je schrupać. Wiele radości tego dnia sprawił dzieciom konkurs na najładniejszy plakat marchewki. Oczywiście wszystkie rysunki były piękne i zostały wyróżnione, a nagrodą były pomarańczowe balony.

Grupa „Jagódki” obchodziła Urodziny  Marchewki podczas spotkania integracyjnego z rodzicami. Na święto marchewki przybyła również pani wicedyrektor Sabina Mioduchowska. 4-5-latki wystąpiły przed publicznością z krótką inscenizacją podczas,  której wcieliły się w różne warzywa  i prezentowały swoje walory kolorystyczne, smakowe, a przede wszystkim zdrowotne. Przedszkolaki zaśpiewały piosenkę „Na marchewki urodziny”, tańcząc przy tym poleczkę. Do tańca dołączyli się również rodzice i pani wicedyrektor. Następnie wszyscy w radosnych nastrojach odśpiewali naszej Jubilatce „STO LAT!”. W czasie  tego spotkania „Jagódki” wzięły udział w zabawie muzyczno - ruchowej „Marchewkowy Król Skoczek”, podczas której swoim ciałem i gestami pięknie oddawały charakter granych utworów i przekonały się „że warzywa pomagają w zdrowym życiu nam codziennie dnia każdego nieodmiennie”. Nadszedł czas na konkurencje dla rodziców. Ich zadaniem było w jak najszybszym czasie obrać marchewkę, a następnie schrupać ją bez użycia rąk. Wszyscy wygrali i w nagrodę z rąk swoich dzieci marchewkowy medal dostali. Później dziewczynki - przy pomocy pani Eli, mam oraz jednego taty – zrobiły korale oczywiście z czego… no pewnie, że z marchewki; natomiast chłopcy również z tego pomarańczowego warzywa tworzyli na stolikach cudowne „krajobrazy marchewkowe” – powstały piękne cudeńka. Kolejnym punktem spotkania była degustacja tortu marchwiowego, który dzieciom i rodzicom bardzo smakował.  4-5-latki po przyjściu z obiadu piły na czas sok marchewkowy, po wypiciu którego miały fantastyczne wąsy. Na zakończenie Święta Marchewki pani Ela wymalowała przedszkolakom marchewkę na policzku, a na dłoni serce, gdyż tego dnia przypadało również święto zakochanych. Każde z dzieci otrzymało na pamiątkę od wychowawczyni marchewkowy order.

Dzień ten przyniósł dzieciom wiele radości i co najważniejsze uświadomił im jak wielką moc odżywczą mają warzywa i owoce.

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Opracowały: Anna Bryzek, Elżbieta Mariuszyc

Opublikowano dnia: 2011-02-18 przez: * webadmin * w kategoriach: Placówki oświatowe
Ostatnio edytowane dnia: 2011-02-18
| Wróć do listy artykułów