mapa strony   |
SmodCMS

 

Wystawa pt. "Planeta Ziemia" – GBP Strzyżew

W dniach 10.03 – 23.03. 2011 roku czytelnicy Biblioteki Publicznej w Strzyżewie zapoznali się z wystawą pt. ,,Planeta Ziemia”, wykonaną przez instruktorów Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie.

Wystawa miała na celu uświadomienie czytelnikom, iż poprawa jakości globalnych i lokalnych warunków życia zależy przede wszystkim od naszej wiedzy o Ziemi, zachodzących w niej procesach i zmianach, a także o osiągnięciach nauk o Ziemi, badających geosferę, hydrosferę, biosferę i atmosferę. Zastanowiliśmy się nad takimi zagadnieniami, jak: woda - czy może jej zabraknąć?, katastrofy naturalne – jesteśmy bezradni, czy umiemy ich uniknąć?, zmiany klimatu – jakie będą i co nam przyniosą?, zasoby naturalne – kiedy wyczerpią się i jak racjonalnie z nich korzystać?, megamiasta – szansa czy zagrożenie?, wnętrze Ziemi – co i jak dzieje się pod naszymi stopami?, oceany i morza – co kryją ich otchłanie?, gleby – jak dbać o „żyzny naskórek” Ziemi?, Ziemia i życie – co decyduje o bioróżnorodności?.

Wystawę obejrzało 200 osób, największą grupę stanowili uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół w Strzyżewie, a także czytelnicy biblioteki w Strzyżewie.

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Opublikowano dnia: 2011-03-24 przez: * webadmin * w kategoriach: Biblioteki
| Wróć do listy artykułów