mapa strony   |
SmodCMS

 

Kolejne stypendia Wójta Gminy Łuków

W grudniu 2009 r. Rada Gminy Łuków przyjęła uchwałę w sprawie szczegółowych warunków i trybu udzielania pomocy dla uzdolnionych uczniów zamieszkałych na terenie Gminy Łuków, form i zakresu tej pomocy, w tym stypendiów, nagród i wyróżnień. Od tego czasu kilkoro młodych, zdolnych mieszkańców Gminy Łuków otrzymało takie stypendia.

W dniu 14 kwietnia br. Wójt Gminy Łuków – p. Mariusz Osiak przyznał dwa kolejne za okres I semestru roku szkolnego 2010/2011. Podstawą do ich przyznania są wybitne wieloletnie osiągnięcia w dziedzinie sportu. Stypendystkami zostały Monika Michalak – mieszkanka Sięciaszki Pierwszej, uczennica pierwszej klasy Liceum Ogólnokształcącego w Siedlcach oraz Katarzyna Sawicka z miejscowości Role, uczennica trzeciej klasy gimnazjum w Siedlcach.

Monika Michalak, przygotowywana przez trenerów – Grzegorza Rychtę i Władysława Świętochowskiego, od lat odnosi sukcesy sportowe w zapasach, ostatnim z nich jest zwycięstwo w Międzynarodowych Mistrzostwach Polski Kadetek w zapasach kobiet. Katarzyna Sawicka, pod bacznym okiem trenera – Jana Cąkały, z sukcesami uprawia lekkoatletykę, w Międzynarodowych Zawodach o Puchar Marszałka Województwa Mazowieckiego wywalczyła 3 miejsce.

Gmina Łuków - grafika

Wójt wręcza stypendium Katarzynie Sawickiej

Gmina Łuków - grafika

Wójt wręcza stypendium Monice Michalak

Gmina Łuków - grafika

Stypendystki z Wójtem Gminy Łuków – p. Mariuszem Osiakiem, Przewodniczącym Rady Gminy – p. Tadeuszem Federczykiem, Przewodniczącym Komisji Oświaty, Kultury i Sportu – p. Wojciechem Szczygłem, trenerami – p. Władysławem Świętochowskim i p. Janem Cąkałą oraz rodzicami. 

Opublikowano dnia: 2011-04-15 przez: * webadmin * w kategoriach: Informacje
Ostatnio edytowane dnia: 2011-04-15
| Wróć do listy artykułów