mapa strony   |
SmodCMS

 

Bezpieczni w ruchu drogowym - ZS Gołąbki

XXXIV Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym odbył się w dn. 18-19 kwietnia br. w Zespole Szkół w Gołąbkach. Do zmagań konkursowych przystąpili uczniowie ze szkół podstawowych i gimnazjów. Celem tego turnieju jest podnoszenie kultury społeczeństwa i działania na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów stanowili oddzielne drużyny z odrębną klasyfikacją. Każdy uczestnik poszczególnych eliminacji rozwiązywał test wiedzy i wykonywał zadania praktyczne, tj. jazda rowerem po miasteczku i torze sprawnościowym. Zawodnicy biorący udział w konkurencjach turniejowych popisywali się umiejętnościami praktycznymi i wiedzą. Zmagania były emocjonujące. Jednak tylko nieliczni poradzili sobie z zadaniami turniejowymi i stanęli na podium. I tak w kategorii szkół podstawowych I miejsce zdobyli uczniowie ze SP w Krynce Łukowskiej, II miejsce przypadło uczniom ze SP w Zalesiu, III miejsce –drużynie ze SP w Dębowicy. W drugim dniu zmagań turniejowych, 19 kwietnia, najlepsi z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym okazali się: I miejsce- drużyna z Gimnazjum w Krynce Łukowskiej, II miejsce-gimnazjaliści ze Strzyżewa, III miejsce- Gimnazjum w Trzebieszowie. Oprócz nagród drużynowych ufundowano również nagrody indywidualne. Otrzymali je: Michał Pasik z Gimnazjum w Krynce Łukowskiej oraz Sebastian Pasik ze SP również w Krynce Łukowskiej.

Zwycięskie drużyny będą reprezentować nasz region podczas eliminacji wojewódzkich, które odbędą się 14 maja br. w Józefowie nad Wisłą –zmagania drużyn z gimnazjów, zaś 21 maja br. w Opolu Lubelskim –zmagania drużyn ze szkół podstawowych. Organizatorami konkursu są: Polski Związek Motorowy, Komenda Główna Policji, Ministerstwo Infrastruktury, Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Nagrody rzeczowe dla drużyn i zwycięzców indywidualnych ufundowali sponsorzy: Starostwo Powiatowe w Łukowie, WORD Biała Podlaska, Urząd Gminy Łuków, KRUS Łuków, Lubelska Izba Rolnicza w Łukowie, Łukowskie Stowarzyszenie Razem dla Przyszłości.

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Opublikowano dnia: 2011-04-21 przez: * webadmin * w kategoriach: Placówki oświatowe
Ostatnio edytowane dnia: 2011-04-21
| Wróć do listy artykułów