mapa strony   |
SmodCMS

 

Konkurs "Losy Żołnierza i Dzieje Oręża Polskiego... - ZS Gołąbki

W bieżącym roku szkolnym uczniowie Gimnazjum w Gołąbkach juz po raz siódmy rywalizowali w kolejnej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego "Losy Żołnierza i Dzieje Oręża Polskiego w latach 1921 - 1945. Od Traktatu Ryskiego do Konferencji Poczdamskiej." Od tego roku organizatorzy zmienili regulamin konkursu, który obejmuje całą historię powszechną i Polski od starożytności do współczesność ze szczególnym uwzględnieniem dziejów oręża z podanego w tytule konkursu przedziału czasowego.
Do I szkolnego etapu konkursu przystąpiło 16 uczniów Gimnazjum w Gołąbkach zainteresowanych historią. Po sprawdzeniu prac okazało się, że najwięcej punktów uzyskały i zakwalifikowały się do II rejonowego etapu uczennice:

  • Ewa Turska z kl. III a;
  • Marlena Markiewicz z kl. III b;
  • Marta Kowalczyk z kl. III b.

W marcu 2009 r. rywalizowały one w Lublinie z innymi przedstawicielami rejonu. Awans do kolejnego III regionalnego (wojewódzkiego) etapu wywalczyły uczennice:

  • Marlena Markiewicz;
  • oraz Ewa Turska.

Po intensywnych przygotowaniach pod opieką nauczycielki p. Małgorzaty Wiącek reprezentowały one szkołę na kolejnym etapie konkursu. Nie udało się im jednak awansować do etapu centralnego (krajowego). Należy podkreślić, że wiadomości i umiejętności sprawdzane na etapie wojewódzkim wykraczały ponad poziom maturalny.
Po ogłoszeniu wyników etapu wojewódzkiego okazało się, że najlepiej w konkursie wypadła uczennica kl. III a Ewa Turska, która zajęła X miejsce w regionie. Nieco gorzej sklasyfikowała się Marlena Markiewicz z kl. III b zajmując XV pozycję. Zgodnie z rozporządzeniem MEN obje gimnazjalistki zyskały tytuł finalisty etapu wojewódzkiego oraz 10 dodatkowych punktów na świadectwie ukończenia szkoły.

Gmina Łuków - foto

Opracowanie:  Małgorzata Wiącek

Opublikowano dnia: 2009-04-15 przez: * webadmin * w kategoriach: Placówki oświatowe
Ostatnio edytowane dnia: 2009-04-15
| Wróć do listy artykułów