mapa strony   |
SmodCMS

 

"Od Krakowa do Wieliczki" - ZS Strzyżew

Wycieczka do Krakowa, Ojcowskiego Parku Narodowego,
Jury Krakowsko-Częstochowskiej i Wieliczki.

W maju uczniowie Gimnazjum i klasy VI Szkoły Podstawowej uczestniczyli w warsztatach ekologicznych w Ojcowskim Parku Narodowym i ścieżkach przyrodniczych Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Uczniowie mieli również okazje zwiedzić Stare Miasto w Krakowie oraz Wawel.

Zajęcia edukacyjne z wykwalifikowanym przewodnikiem rozpoczęliśmy od poznawania walorów przyrodniczych i kulturowych Ojcowskiego Parku Narodowego. Obejmuje on część Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej – Dolinę Prądnika i Dolinę Sąspowską. Jest najmniejszym z polskich parków narodowych. Jego symbolem jest nietoperz. Osobliwością parku są ostańce skalne: Maczuga Herkulesa, Igła Deotymy, Sfinks. Kolejne godne uwagi miejsca to: malownicze skały Bramy Krakowskiej, Skały Panieńskie, Rękawica, skały Góry Koronnej. Na specjalną uwagę zasługują występujące na terenie OPN liczne jaskinie. Nam udało się zwiedzić Jaskinię Ciemną, Grotę Łokietka oraz Jaskinię Nietoperzową.

Kolejnym etapem naszej wycieczki był Szlak Orlich Gniazd. Zwiedziliśmy Zamek w Pieskowej Skale, ruiny zamku w Ojcowie, ruiny średniowiecznego zamku w Ogrodzieńcu, które zachwycają i pobudzają fantazję.

Ostatnim punktem wycieczki było zwiedzanie Kopalni Soli „Wieliczka”- jednej z najstarszych na świecie kopalni soli kamiennej.

Ta wycieczka to niezapominana lekcja ekologii, ochrony przyrody i historii.

Wycieka została dofinansowana przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie. Organizatorzy i opiekunowie: Agnieszka Rzymowska, Renata Pycka

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Opublikowano dnia: 2011-06-10 przez: * webadmin * w kategoriach: Placówki oświatowe
| Wróć do listy artykułów