mapa strony   |
SmodCMS

 

Dbamy o bezpieczeństwo - ZS Krynka

Podstawowym warunkiem bezpieczeństwa pieszego i rowerzysty na drodze jest to, aby być widocznym. Dlatego tak ważne jest stosowanie elementów odblaskowych. Warto więc przypominać o tym dzieciom i wpoić im zasady obowiązujące uczestnika ruchu. Uczniowie naszej szkoły w okresie wiosenno-letnim częściej poruszają się pieszo lub korzystają z roweru w drodze do szkoły. Organizowane są również wycieczki rowerowe. Stąd też szczególny nacisk kładzie się na poruszanie pieszego poza miastem i konieczność posiadania elementów lub kamizelek odblaskowych.

Już najmłodsi uczniowie na lekcjach poznają znaki drogowe. Pierwszaki podczas ślubowania dostają znaki odblaskowe. Starsze dzieci na godzinach wychowawczych i zajęciach techniki poznają przepisy ruchu drogowego, a także przygotowują się do egzaminu na kartę rowerową, którą zdobywają regularnie od roku 1997/1998.

Realizując potrzebę dbałości o bezpieczeństwo w roku szkolnym 2008/2009 szkoła przystąpiła do Ogólnopolskiego Programu „Bezpieczna jazda. Karta rowerowa- moje pierwsze prawo jazdy”. Uczniowie Szkoły Podstawowej i Gimnazjum co roku są uczestnikami konkursu „Bezpieczeństwo Ruchu Drogowego”. Wszyscy uczniowie otrzymali kamizelki odblaskowe od organizatorów konkursu. Natomiast w ubiegłym roku szkolnym dzieci stały się właścicielami pasków odblaskowych w ramach akcji „Wpadam w oko, nie wpadam pod samochód”.

Koordynatorem wszystkich działań podejmowanych przez nauczycieli i wychowawców w ramach bezpieczeństwa ruchu drogowego jest Pani Bogusława Kędziora, która uzyskała certyfikat Lidera szkolnej edukacji motoryzacyjnej oraz Lidera bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Opublikowano dnia: 2011-06-20 przez: * webadmin * w kategoriach: Placówki oświatowe
| Wróć do listy artykułów