mapa strony   |
SmodCMS

 

"ZDROWA GMINA" - badania profilaktyczne dla mieszkańców gminy

Gmina Łuków

Badania genetyczne w kierunku wykrywania nowotworów

NZOZ Centrum w Siedlcach, we współpracy z Pomorskim Uniwersytetem Medycznym w Szczecinie, prowadzi badania genetyczne mające na celu wykrycie i objęcie opieką lekarską rodzin, w których występują nowotwory. Badania genetyczne pozwalają wykryć zagrożenie nowotworem na kilka lub kilkanaście lat przed pojawieniem się objawów, zwiększając przez to szansę na całkowite wyleczenie. Warunkiem kwalifikacji do badań jest wypełnienie ankiety na temat zachorowań w rodzinie na choroby nowotworowe. Do badań pobierana jest próbka krwi. Po uzyskaniu wyniku zawsze odbywa się konsultacja z profesorem genetykiem Jackiem Gronwaldem i ustalany jest dalszy plan opieki nad osobami objętymi programem genetycznym.

Ankietę genetyczną można uzyskać w:

  • Przychodni Centrum w Łukowie, ul. Międzyrzecka 66, 
  • Przychodni Centrum w Aleksandrowie,
  • u sołtysów z poszczególnych sołectw,
  • na festynach (Gręzówka i Strzyżew w dn. 17.07.2011)

Ankiety należy dostarczyć do w/w punktów lub przesłać pocztą na adres:

Halina Płochocka
Przychodnia Centrum 
08-110 Siedlce
ul. Niedziałka 14

Szczegółowe informacje na temat badań genetycznych można uzyskać dzwoniąc do Pielęgniarki Naczelnej NZOZ Centrum – p. Haliny Płochockiej pod nr tel. 506 007 404.

Przychodnia Centrum oferuje również porady specjalistyczne dla mieszkańców Łukowa, w tym pakiet bezpłatnych badań dla kobiet – USG ginekologiczne, USG piersi i badania cytologiczne. Badania wykonywane są w każdą drugą sobotę miesiąca w Przychodni Centrum w Łukowie przy ulicy Międzyrzeckiej 66. Zapisy na badania prowadzone są pod nr telefonów: 804 404 202, 25 633 35 55.

Ankieta do pobrania TUTAJ (plik RTF)

Opublikowano dnia: 2011-07-15 przez: * webadmin * w kategoriach: Informacje
| Wróć do listy artykułów