mapa strony   |
SmodCMS

 

Masz „Pomysł na firmę” weź udział w konkursie

Trwa IV edycja konkursu dla przedsiębiorczych "Pomysł na firmę" organizowanego przez Gazetę Wyborczą i Raiffeisen Bank Polska SA. W tym roku dla ludzi odważnych potrafiących przekuć dobry pomysł w biznesplan czeka 300 tys. zł. Osoby z najlepszymi pomysłami otrzymają dofinansowanie działalności gospodarczej w postaci nagrody pieniężnej: jedna główna w wysokości 100.000 zł netto oraz cztery wyróżnienia - w wysokości 50.000 zł netto.

Konkurs trwa do 15 września 2011 r.

W poprzednich edycjach konkursu organizatorzy rozdali ponad 700 tys. zł. Pomogli założyć m.in.: teatr lalek, przedszkole, zakład biomasy, firmę produkującą kolektory słoneczne czy... hodowlę ślimaków.

Aby otrzymać dotację pomysł musi być dokładnie przemyślany, z analizą finansową na kilka lat. Planowany biznes, w zamyśle organizatorów ma stać się stałym źródłem utrzymania. Niezbędna jest również analiza konkurencji, przyszłych dochodów i kosztów, alternatywnych scenariuszy rozwoju sytuacji rynkowej. Dotyczy to jednoosobowych firm, jak i wielkich korporacji, planujących kolejne inwestycje. Organizatorzy konkursu zachęcają do stawiania sobie ambitnych celów, ale zaznaczają iż potrzebne jest myślenie o ryzyku i ostrożność w wydawaniu pieniędzy i planowaniu.

W konkursie może wziąć udział osoba fizyczna, która spełni jednocześnie poniższe warunki:

  1. jest pełnoletnia,
  2. będzie zatrudniała nie więcej niż 9 osób,
  3. w dniach 28.06 - 15.09.2011 r. wyśle opis swojego pomysłu na firmę
  4. wyśle biznesplan w wersji elektronicznej na adres: pomyslnafirme@raiffeisen.pl;
  5. otrzymaną nagrodę przeznaczy na działalność gospodarczą opisaną w biznesplanie przesłanym na konkurs.

Biznesplany będą oceniane pod względem:

  • oryginalności (tj. niepowtarzalności pomysłu),
  • pomysłowości (tj. stopień kreatywności pomysłu),
  • innowacyjności (na ile pomysł na firmę jest pionierski, wykorzystujący nowe technologie, techniki itp.)
  • przedsiębiorczości autora (tj. determinacja w dążeniu do realizacji wyznaczonych celów, umiejętność pokonywania trudności, silne ukierunkowanie na sukces).

Więcej informacji o konkursie znajdziesz w serwisie DofinansowanieDlaFirm.pl, klikając tutaj: dotacje na założenie firmy

Opublikowano dnia: 2011-08-17 przez: * webadmin * w kategoriach: Informacje
| Wróć do listy artykułów