mapa strony   |
SmodCMS

 

Puchar Polski kick boxing- dobra forma dziewczyny z Dąbia

W dniu 18-19 kwietnia 2009 roku w Węgrowie odbył się Międzynarodowy Puchar Polski Kadetów i Seniorów „ POLISH OPEN 2009 KICK BOXING”.
W dwudniowych zmaganiach wystąpiło 10 kickbokserów z łukowskiej sekcji PTS Łukplast. Była wśród nich juniorka Anna Maksim, która zdobyła dwa brązowe medale w kategorii seniorów. W wersji semi contact w półfinale Ania trafiła na Zsofię Minga - aktualną Mistrzynię Świata Kick Boxing Semi Contact Seniorów. Pomimo ogromnej ambicji i wspaniałej postawy walka zakończyła się zwycięstwem Węgierki, a Ania zdobyła ostatecznie brązowy medal.
W drugim dniu zawodów rozgrywano walki w formie ciągłej light contact. Anna Maksim ponownie doszła do półfinału , gdzie spotkała się Beatą Leśnik z Krynicy . Doświadczona rywalka( występuje także w klasycznym boksie) potwierdziła, że jest prawdziwą fighterką. Dążyła do zwarcia i pół dystansu, gdzie zadawała niesamowicie dynamiczne uderzenia. Widać było jej ogromne doświadczenie ringowe. Ania Maksim aż „ gotowała się” do przyjęcia tego stylu walki. Nie pozwalały jej jednak na to założenia taktyczne , ustalone z trenerem przed walką . Ania utrzymywała dystans skutecznie kontrując. Pozwoliło to na zaprezentowanie dobrej postawy ale nie wystarczyło do zwycięstwa.

W sumie zawodnicy z PTS ŁUKPLAST ŁUKÓW zdobyli 7 medali.
Oto szczegółowe wyniki:
Kadeci:
42 kg - Katarzyna Karwowska( złoto semi, złoto light)
- Maciej Królik ( srebro light)
- Marcin Gzara ( brąz light)

52kg – Krzysztof Pucyk ( złoto light)
- Rafał Goławski ( miejsce 5-8 light)
- Arkadiusz Furlepa ( miejsce 5-8 light)

57 kg- Marek Matuszyński ( miejsce 9-16 light)
63 kg – Michał Goławski- Gołaszyn( ( miejsce 5-8 light)
69 kg - Kamil Dąbrowski- Gołaszyn ( miejsce 9-16 light)

Seniorzy
69 kg - Anna Maksim – Dąbie ( brąz semi, brąz light)

W trakcie turnieju rozgrywano także walki pokazowe w których wystąpili: Aleksandra Goławska ( Gołaszyn) , Rafał Jaworski( Łazy) , Szymon Murawski, Filip Posiadała, Kacper Suchodolski ( Świdry) i Tomasz Zalewski

Koszty udziału w zawodach łukowskich zawodników pokryła firma ŁUKPLAST Andrzeja Dylaka i Mirosława Rychlika, wyjazd Anny Maksim sponsorowała firma „ ŻWIR TRANS” Tomasza Gałacha.

Gmina Łuków - grafika

z lewej katarzyna Karwowska, z prawej Anna Maksim

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

PTS ŁUKPLAST ŁUKÓW

Opublikowano dnia: 2009-04-27 przez: * webadmin * w kategoriach: Informacje
Ostatnio edytowane dnia: 2009-04-27
| Wróć do listy artykułów