mapa strony   |
SmodCMS

 

Pożegnanie lata - SP Świdry

W ostatni piękny weekend lata, członkowie UKS „SMYK” Świdry wybrali się na rowerową przejażdżkę.

Trasa rajdu wiodła ze Świdrów przez Ryżki, następnie drogą polną do Łukowa – Łapiguz. Pierwszym przystankiem był cmentarz polsko – bolszewicki, gdzie uczestnicy rajdu zostali zapoznani z historią Miejsca Pamięci Narodowej. Kolejną atrakcją było zdobycie trzech pagórków na Strzelnicy. Stąd po krótkim odpoczynku rowerzyści przejechali na Zimną Wodę. Na boisku przy Zalewie Zimna Woda rozegrany został mecz w piłkę nożną, podczas, którego ogromnym sportowym zaangażowaniem wykazali się opiekunowie rajdu. Wycieczka dookoła Zalewu, spacer po molo z pamiątkowym wpisem, rozochociło uczestników do planowania kolejnego rajdu.

W drodze powrotnej uczestnicy rajdu przejechali trasę nowo oddanej obwodnicy, od Ławek, aż do ulicy Świderskiej. Podczas przejazdu uczniowie mogli wdrażać nowe przepisy ruch poruszania się rowerzystów po ścieżkach rowerowych i poza nimi.

Ogromnie zadowoleni i pełni wspaniałych wrażeń członkowie UKS -u powrócili do domu. Opiekunami i organizatorami rajdu były Jolanta Conkała i Elżbieta Domańska.

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Opublikowano dnia: 2011-09-22 przez: * webadmin * w kategoriach: Placówki oświatowe
| Wróć do listy artykułów