mapa strony   |
SmodCMS

 

„Jak tradycja każe... otrzęsiny czas zacząć!" - ZS Gołąbki

Poniedziałkowy poranek 26 września br. był dla pierwszoklasistów pamiętnym dniem, gdyż to właśnie wtedy dostąpili zaszczytu legalnego nazywania się uczniami Gimnazjum w Gołąbkach. Aby przekonać się, iż zasługują na miano uczniów naszej szkoły, koledzy i koleżanki z klas III gimnazjum przygotowali dla nich kilka konkurencji.

Na początku pierwszoklasiści złożyli specjalnie z tej okazji przygotowane uroczyste ślubowanie. Później z ciekawością wysłuchali wywiadu przeprowadzonego ze swoją wychowawczynią p. A. Domańską, która odkryła przed młodzieżą tajniki życia szkolnego i udzieliła dobrych rad bezbolesnego przejścia przez szkołę. Wreszcie rozpoczęły się konkurencje "otrzęsin" pierwszaków. Wśród nich była próba wytrzymałości smakowej poprzez konsumpcję tajnej mikstury, przejście po równoważni z łyżką z jajkiem w ustach oraz tor z pokrzyw i szyszek. Wybrani gimnazjaliści odczytali śmieszne wierszyki o tematyce szkolnej. Dużo zabawy dostarczyła obecnym konkurencja "worek pełen niespodziewanych ubrań", podczas której pierwszaki przy akompaniamencie muzyki przebierali się w wylosowane przez siebie, modne stroje. Na koniec zabawy chłopcy zostali przeturlani w beczkach. Wszyscy zaś nabyli "gustowny" makijaż, w którym występowali do końca zajęć w szkole.

W ten oto sposób trzecioklasiści podtrzymali starą szkolną tradycję, a pierwszaki zostali pełnoprawnymi uczniami naszej szkoły.

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Opracowanie: M. Chołost

Opublikowano dnia: 2011-10-04 przez: * webadmin * w kategoriach: Placówki oświatowe
Ostatnio edytowane dnia: 2011-10-27
| Wróć do listy artykułów