mapa strony   |
SmodCMS

 

"Dzień Przedszkolaka" w "Jagódkach" - ZS Gręzówka

„Każdy przedszkolak dobrze wie,
że kiedy wrzesień kończy się
od najmłodszego, aż po starszaka
wszyscy świętują dzień przedszkolaka!”

Tymi słowami piosenki przedszkolaki z grupy „Jagódki” rozpoczęły 29 września swoje święto – DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA.

Pierwszą miłą niespodzianką w tym dniu były przygotowane przez panie kucharki na śniadanie pyszne kanapki z czekoladową nutellą.

Pani Jola również przygotowała dla nas wiele miłych niespodzianek. Jedną z nich było malowanie na naszych twarzach motylka, spidrdermana, kwiatka, pirata. Następnie braliśmy udział w zabawach z chustą animacyjną: podrzucaliśmy pluszaka, który miał wpaść pod chustę oraz każde dziecko mogło być calineczką, którą zwijaliśmy w piękny kwiat, czyli w chustę. Turlaliśmy również piłeczki noskami – kto pierwszy, ten lepszy. Był również konkurs tańca. W nagrodę dostaliśmy od pani Joli naklejki.

Po zabawach i konkursach nadszedł czas na słodki poczęstunek, który przygotowały nasze mamy. Nie zabrakło łakoci oraz pysznych soczków.

Po obiedzie wspólnie z panią Elą stworzyliśmy orkiestrę. Śpiewając piosenkę „DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA” graliśmy na instrumentach perkusyjnych, a pani Ela była naszym dyrygentem. Tak nam się to granie i śpiewanie spodobało, że muzykowaliśmy jeszcze do kilku innych piosenek. Następnie przyszedł czas na tańce z balonikami pomiędzy brzuszkami – oj, nie było łatwo. Na koniec dnia pani Ela poprawiała nam piękne „makijaże”, bo od rana to już zmyły się, a chcieliśmy je pokazać naszym rodzicom i wszystkim domownikom.

Kochanym rodzicom i naszym paniom dziękujemy bardzo za przygotowanie nam Święta Przedszkolaka!

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Opracowanie: Jolanta Grzyb

Opublikowano dnia: 2011-10-07 przez: * webadmin * w kategoriach: Placówki oświatowe
| Wróć do listy artykułów