mapa strony   |
SmodCMS

 

Uroczyste ślubowanie uczniów klasy pierwszej – SP Aleksandrów

W dniu 21 października 2011 r. w Szkole Podstawowej im. ks. Tadeusza Adama Leszczyńskiego w Aleksandrowie odbyło się uroczyste przyjęcie uczniów klasy pierwszej w poczet szkolnej braci. O godzinie 900 w sali gimnastycznej zebrała się cala społeczność szkolna: pani Dyrektor Danuta Matyka, Grono Pedagogiczne, wszyscy Uczniowie i Rodzice Pierwszoklasistów.

Mali bohaterowie dnia, w galowych strojach uczniowskich oraz w żółtych i niebieskich czapkach żaków, pod kierunkiem swojej wychowawczyni, pani Katarzyny Wąsiewicz, zaprezentowali ciekawy program artystyczny, przenosząc wszystkich w świat Wróżki i Pani Jesieni. Pierwszaki popisały się piękną recytacją i śpiewem, wykazały się różnymi umiejętnościami i pomyślnie zdały swój pierwszy egzamin wobec całej szkolnej społeczności i swoich rodziców. Następnie złożyły uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły. W rocie przysięgi maluchy obiecały pilnie zdobywać wiedzę, dbać o dobre imię szkoły i swoją nauką i zachowaniem sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po tej doniosłej chwili, pani Dyrektor Danuta Matyka, magicznym ołówkiem, dokonała pasowania uczniów i złożyła im i ich rodzicom najlepsze życzenia, a następnie wraz z wychowawczynią klasy wręczyła pamiątkowe, kolorowe dyplomy i odznaki. Miłym akcentem były drobne upominki przygotowane i wręczone pierwszakom przez uczniów klasy trzeciej z wychowawczynią, panią Renatą Zabłocką.

Uroczystość zakończyła sesja fotograficzna oraz słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

Uroczyste ślubowanie było ogromnym przeżyciem tak dla dzieci, jak i dla dorosłych. Chwila ta na pewno pozostanie w pamięci uczniów na całe życie.

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Przygotowała: Katarzyna Wąsiewicz

Opublikowano dnia: 2011-10-27 przez: * webadmin * w kategoriach: Placówki oświatowe
| Wróć do listy artykułów