mapa strony   |
SmodCMS

 

Nasz Człowiek w Niebie - XI Dzień Papieski - SP Zarzecz Łukowski

Widziałem człowieka świętego.
Tak może powiedzieć dziś każdy,
kto chociaż raz miał okazję spotkać Jana Pawła II…

XI Dzień Papieski: „Jan Paweł II – Człowiek Modlitwy” obchodzony w dniu 9 października 2011r., w niedzielę poprzedzającą 33 rocznicę wyboru Kardynała Karola Wojtyły na Stolicę św. Piotra. To szczególny dzień wdzięczności za Osobę Jana Pawła II oraz katechezę Jego życia i nauczania oraz duchowej łączności z Tym, który uczył się modlitwy od wybitnych świętych Kościoła, męczenników, doktorów i mistyków i sam dołączył do ich grona, jako Nauczyciel i Świadek dla następnych pokoleń.

7.10.2011r. w Szkole Podstawowej w Zarzeczu Łukowskim uczciliśmy uroczystą akademią pt. Człowiek Modlitwy 33 rocznicę wyboru Kardynała Karola Wojtyły na Ojca Świętego. Uczniowie klas VI i V zaprezentowali teksty o Człowieku Modlitwy, Autorytecie, który zmienił oblicze tego świata. Podniosły charakter uroczystości podkreślały religijne pieśni oraz modlitwa o wyproszenie łask za wstawiennictwem Sługi Bożego Jana Pawła II. Na zakończenie Samorząd Uczniowski wraz z opiekunem poczęstował wszystkich papieskimi kremówkami.

Na szczególne zatrzymanie zasługują następujące teksty: „Metropolita Krakowski ks. kard. Stanisław Dziwisz pytany o geniusz Ojca Świętego stwierdził, że „był to po prostu mąż modlitwy i człowiek kontemplacji Boga”. Był człowiekiem, który pierwszeństwo Boga w swoim życiu od zawsze realizował poprzez modlitwę.”

„Młody Karol Wojtyła miał szczęście wzrastania w rodzinie, dla której potrzeba modlitwy była tak oczywista jak smak codziennego chleba. Papież dzielił się życiowym doświadczeniem ukazując swojego ojca, żołnierza, który klękał każdego dnia do modlitwy w rodzinnym domu, prowadził małego Karola do parafialnego kościoła i wręczył mu modlitwę do Ducha Świętego, jako uszczęśliwiający i jednocześnie zobowiązujący prezent na całe życie.”

„Istotne okazały się także późniejsze więzi międzyludzkie, z których Wojtyła czerpał zachętę do doskonalenia modlitwy. Duchowni, ale również osoby świeckie, dziś również oczekujące na beatyfikację, uczyli małego Karola, księdza Wojtyłę, kardynała Krakowa i Papieża Kościoła Świętego umiłowania modlitwy, dowartościowania skupienia i kontemplacji, konieczności pracy nad sobą, stawiania sobie wymagań, wreszcie miłości do literatury duchowej, ascetycznej i mistycznej, spod znaku św. Jana od Krzyża czy św. Teresy Wielkiej. Podczas pierwszej pielgrzymki do Ojczyzny Jan Paweł II wypowiedział w Kalwarii Zebrzydowskiej „najistotniejsze orędzie” – wezwanie do modlitwy: „Trzeba się zawsze modlić, a nigdy nie ustawać (por. Łk 18, 1), powiedział Pan Jezus. Módlcie się i kształtujcie poprzez modlitwę swoje życie.”

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Opublikowano dnia: 2011-10-27 przez: * webadmin * w kategoriach: Placówki oświatowe
Ostatnio edytowane dnia: 2011-11-03
| Wróć do listy artykułów