mapa strony   |
SmodCMS

 

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Gręzówce poznają najbliższą okolicę - ZS Gręzówka

Wydanie książki pod tytułem „Pamiętnik mojego życia. Rzecz o Henryku Sienkiewiczu” autorstwa pani Anny Cybulskiej, było okazją do kolejnych odwiedzin Muzeum H. Sienkiewicza przez uczniów naszej szkoły. Młodzież z klas IV – VI Szkoły Podstawowej w Gręzówce, w dniu 16 listopada 2011r. miała możliwość udziału w niepowtarzalnej lekcji historii przybliżającej życie sławnego pisarza. Niepowtarzalnej dlatego, że prowadziła ją sama autorka książki. Dopełnieniem wiedzy uczniów o Sienkiewiczu było zwiedzenie wystaw zorganizowanych przez muzeum, wśród których szczególną uwagę zwróciła ekspozycja prezentująca przedmioty związane z powieścią „W pustyni i w puszczy” sprowadzone z Afryki i muzeum w Oblęgorku.

Uczniowie odwiedzili także kościół w Okrzei, gdzie miejscowy proboszcz, ze swadą i humorem ,przybliżył jego historię oraz dzieje fundatorów-przodków H. Sienkiewicza. Następnym przystankiem na trasie wycieczki był kopiec usypany w darze „Wielkiemu Pisarzowi” przez wdzięczny naród. Ostatni etap to wizyta w hucie szkła w miejscowości Huta Dąbrowa, gdzie młodzież zapoznała się ze sposobem wyrobu szkła artystycznego.

Wycieczka wzbogaciła wiedzę uczniów naszej szkoły o najbliższym regionie. Pozostawiła miłe i niezapomniane wspomnienia. Organizatorkami wyjazdu były: Bożena Mojska, Urszula Jurzyk i Magdalena Turemka.

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Opublikowano dnia: 2011-12-05 przez: * webadmin * w kategoriach: Placówki oświatowe
| Wróć do listy artykułów