mapa strony   |
SmodCMS

 

Wójt odwiedził wystawę prac uczestników warsztatów artystycznych w Strzyżewie

13 grudnia 2011 r. Wójt Gminy Łuków – Mariusz Osiak odwiedził wystawę prac w świetlicy wiejskiej w Strzyżewie. O godz. 15.00 do licznie zgromadzonych dzieci i młodzieży – autorów prac, dołączył mecenas i pomysłodawca warsztatów – Mariusz Osiak. Prace były plonem trwających warsztatów pt. „Profilaktyka poprzez sztukę”. Warsztaty prowadzili Beata Wereszczyńska i Sławomir Śledź ze Stowarzyszenia Artystów i Twórców Gminy Łuków. W zajęciach twórczo uczestniczyli także Jadwiga i Andrzej Wereszczyńscy, Michał Szczygielski oraz Piotr Czubaszek z tego Stowarzyszenia.

Prace prezentowały różne techniki i dziedziny sztuki. Można było zobaczyć kalkomanię, drzeworyt, rzeźbę, stroiki świąteczne, odlewy gipsowe, malarstwo, fotografię przyrodniczą, rysunek węglem itp. Wójtowi wręczono upominek wykonany przez dzieci uczestniczące w warsztatach. Był to malowany odlew gipsowy. Dzieci i młodzież zademonstrowały także zabawę pt. „Kaczka – gęś”. Jest to rodzaj rozgrzewki i przerywnika między poszczególnymi zajęciami.

W trakcie rozmowy Wójta z uczestnikami warsztatów wyrażono zgodną opinię o celowości kontynuacji tego typu zajęć. Uwagę zwracał wysoki artystyczny poziom prezentowanych dzieł. W trakcie trwania warsztatów zostały „wyłowione” młode osoby, które mają ponadprzeciętne zdolności artystyczne. Jest to optymistyczna prognoza dla dalszego owocnego rozwoju Stowarzyszenia Artystów i Twórców Gminy Łuków.

Warsztaty o podobnej tematyce były prowadzone także w innych miejscowościach Gminy Łuków, np. w Aleksandrowie, Dmininie, Zalesiu, Czerśli, Dąbiu, Krynce.

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Informacje przygotował: Sławomir Śledź

Opublikowano dnia: 2012-01-03 przez: * webadmin * w kategoriach: Informacje
| Wróć do listy artykułów