mapa strony   |
SmodCMS

 

"Jagódki" na kuligu - ZS Gręzówka

Wreszcie zawitała prawdziwa zima do Gręzówki. Spadł długo oczekiwany przez dzieci śnieg. Pani Zima przykryła wszystko „białą pierzynką”. Zrobiło się tak pięknie i magicznie.

W związku z tym nadarzyła się okazja, aby wybrać się na kulig. Z taką inicjatywą wyszli rodzice, którzy spontanicznie zorganizowali dzieciom sannę.

Dnia 26.01.2012r. po obiedzie ubraliśmy się cieplutko i wyszliśmy na dwór, gdzie czekał na nas już dziadek Eryka, który z ogromną chęcią udostępnił nam sanie, do których dołączony był sznur zaprzężonych saneczek. „Jagódki” usiadły wygodnie w dużych saniach, zaś ci odważniejsi na podczepianych sankach wspólnie z rodzicami. Dziadzio Eryka wiózł nas zaśnieżonymi drogami naszej malowniczej wioski. Otulone śniegiem pola oraz biała droga ciągnąca się za nami jak i przed nami tworzyły przepiękną scenerię i wprowadzały w cudowny nastrój. W lesie czekało na nas rozpalone ognisko, gdzie ogrzaliśmy się podczas pieczenia kiełbasek. Upieczone kiełbaski zostały zjedzone przez wszystkich z apetytem. Po tak pysznym jedzeniu przyszedł czas na zabawy na śniegu. Największą frajdą było bieganie i rzucanie się śnieżkami, a także malowanie farbami na śniegu rysunków ogromnych rozmiarów. Po skończonej zabawie przyszedł czas na powrót do przedszkola. Wszyscy wracaliśmy zmarznięci, ale i uśmiechnięci. Pełni radości i wspaniałych przeżyć przybyliśmy do przedszkola. 5-latki były zachwycone, przecież taka niecodzienna przygoda zdarza się tylko raz w roku.

Wszystkim organizatorom bardzo serdecznie dziękujemy.

***

Mamie Maciusia M., Mamie Eryka – za pomysł i realizację, a także za zaproszenie na kulig i ognisko. Mamie Czarka, Mamie Patrycji oraz Mamie Izy i Gabrysi – za opiekę nad dziećmi podczas „pysznej sanny” oraz za świetne fotki, które przypominają nam o tak wspaniałym dniu.

***

Dziadziowi Eryka należą się ogromne podziękowania za wspaniałą przejażdżkę saniami, a także za rozpalenie nam ogniska.

DZIĘKUJEMY!!!

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Opublikowano dnia: 2012-02-01 przez: * webadmin * w kategoriach: Placówki oświatowe
Ostatnio edytowane dnia: 2012-02-01
| Wróć do listy artykułów