mapa strony   |
SmodCMS

 

Wystawa – „Sztuka nie grzeszy…”

Wystawa – „Sztuka nie grzeszy…” 14 lutego – w dzień św. Walentego, w salach Muzeum Regionalnego w Łukowie, została otwarta nowa wystawa pt. „Sztuka nie grzeszy…”. Tematem przewodnim prezentacji jest miłość w sztuce. Jak podkreślają organizatorzy, jest to pierwsza tego typu wystawa w Łukowie.

O godz. 18.00 dyrektor Muzeum Regionalnego w Łukowie – Grzegorz Osial, dokonał uroczystego otwarcia wystawy. Następnie przedstawił genezę powstania pomysłu i drogę jej ostatecznej realizacji. Kolejnym punktem było przedstawienie autorów prac. Większość dzieł jest autorstwa członków Stowarzyszenia Artystów i Twórców Gminy Łuków. Są wśród nich: Sławomir Celiński – Piotrowicz, Beata Wereszczyńska, Robert Sadło, Andrzej Zakrzewski, Piotr Czubaszek, Michał Szczygielski, Krzysztof Grodzicki i Sławomir Śledź. Środowisko łukowskich artystów reprezentowali między innymi: Halina Sekita – Waltz, Krzysztof Osak, Aleksandra Wysokińska i Ewa Małaszewska – Wysokińska. Można było zobaczyć również twórczość artystów z Adamowa, Siedlec i okolic. Prace na wystawę wypożyczył także Dom Pracy Twórczej „Reymontówka” w Chlewiskach. Obecne były również prace zagranicznych gości z Ukrainy, Białorusi, Macedonii, a nawet z dalekiej Korei.

Na wystawie dominowało malarstwo i rzeźba w drewnie. Pojawiły się także odlewy z gipsu i metalu. Skromnie zostały zaprezentowane prace wykonane ołówkiem i fotografia.

Wystawa cieszyła się zadziwiająco dużym zainteresowaniem nie tylko zwiedzających, ale także lokalnych mediów. Reprezentowali je: Telewizja Łuków – Master TV, Tygodnik Siedlecki i Nowa Gazeta Łukowska. Wśród zwiedzających pojawili się nawet uczestnicy walentynkowej poezji – przybyli z ŁOK-u.

W oprawie wystawy znalazły się także poczęstunek ze szwedzkim stołem i gorący bigos. Sponsorami degustacji byli: Stowarzyszenie Artystów i Twórców Gminy Łuków, Zakłady Mięsne „Łmeat – Łuków” i Muzeum Regionalne w Łukowie.

Wielkie brawa za trafiony pomysł na walentynkową wystawę w salach Muzeum Regionalnego w Łukowie.

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Opracowanie: Sławomir Śledź
Opublikowano dnia: 2012-02-22 przez: * webadmin * w kategoriach: Informacje
| Wróć do listy artykułów