mapa strony   |
SmodCMS

 

„Świat bez kobiet byłby jak ogród bez kwiatów” - GBP Gręzówka

„Świat bez kobiet byłby jak ogród bez kwiatów”

Pierre de Brantome

Dzień Kobiet w Gręzówce różni się tym od dnia kobiet w innych miejscach, że zwykle świętowany jest nieco dłużej niż gdzie indziej. Tak było również w tym roku. Koło Gospodyń Wiejskich i Gminna Biblioteka Publiczna przygotowały bardzo atrakcyjny dwudniowy program dla mieszkanek Gręzówki.

8 marca – we właściwym dniu obchodów tego międzynarodowego święta, program obejmował wyjazd do Teatru im. Juliusza Osterwy w Lublinie na sztukę Wiliama Szekspira pt. „Wiele hałasu o nic” w przekładzie Zofii Siwickiej, w reżyserii Tadeusza Brodeckiego. Pod historyjką o piętrowej insynuacji Szekspir skrywa ważne dla naszego czasu pytanie o warunki istnienia dobra, które zwykliśmy nazywać prawdą. Jak w każdej historii z morałem, tak też tu – prawdę obronią prości ludzie. Gręzowską publiczność zainteresował jeszcze jeden równie ważny temat sztuki, mianowicie - subtelne analizy na temat istoty prawdziwej miłości.

W tym wyjazdowym święcie kobiet uczestniczyli także panowie, wśród których byli Starosta Łukowski - Janusz Kozioł, przedstawiciele miejscowej firmy AGRO-TOP i Ochotniczej Straży Pożarnej. Atmosfera wyjazdu była przednia, z dobrym humorem, dowcipem i piosenką.

Kolejną częścią święta kobiet było spotkanie mieszkanek Gręzówki. Odbyło się ono dwa dni po wycieczce na spektakl. Miejscem spotkania była, już tradycyjnie, biblioteka, a jego gospodynią - dyrektorka Gminnej Biblioteki Publicznej – Alicja Śledź. Dla gości – gręzowskich kobiet wystąpił dawno nie widziany kabaret „Zza Płota”. Był to bowiem pierwszy występ kabaretu po pięcioletniej przerwie. Miła atmosfera w przyjacielskim gronie spowodowała, że spotkanie trwało do późnych godzin wieczornych.

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Opracowanie:
Beata Pochman- przewodnicząca KGW;
Katarzyna Bednarczyk- sekretarz KGW

Opublikowano dnia: 2012-03-14 przez: * webadmin * w kategoriach: Biblioteki, Informacje
| Wróć do listy artykułów