mapa strony   |
SmodCMS

 

Świdry na Podhalu - SP Świdry

Uczniowie klas III – V Szkoły Podstawowej w Świdrach, na początku marca wyjechali na Podhale. W ramach zajęć „białej szkoły” dzieci poznawały historię i kulturę Podhala, zwiedzały Zakopane, nauczyły się jazdy na nartach na stoku Krzeptówkach Białym Dunajcu i Czarnej Górze, pod fachowym okiem instruktora p. Zbigniewa Olkowicza. Obejrzały Harendę, jeden z trudniejszych stoków w Zakopanem. Zażywały relaksujących kąpieli na basenach termalnych w Bukowinie Tatrzańskiej.

W Zakopanem uczniowie odwiedzili Sanktuarium Matki Boskiej Fatimskiej na Krzeptówkach, przejechały się kolejką szynowo-linową na Gubałówkę, gdzie wysłuchały ciekawych opowieści o Podhalu i Polskich Tatrach zawodowego przewodnika tatrzańskiego p. Jacka Nodzyńskiego, obejrzały miejsce skoków narciarskich Wielką Krokiew – skocznię narciarską m.in. Adama Małysza. Podczas spaceru Krupówkami dzieci kupiły pamiątki i słynne oscypki góralskie. Odwiedziliśmy również grób sławnego pisarza dla dzieci Kornela Makuszyńskiego spoczywającego na starym cmentarzu Zakopiańskim na Pęksowym Brzysku. Obejrzeliśmy też dom stojący na dachu tj. „do góry nogami”. Najbardziej rozbawiła dzieci łazienka z sedesem i prysznicem nad głowami.

Dzieci wróciły zadowolone, że udało się im tyle zwiedzić i poznać krajobraz południowej Polski. Nauczyły się jazdy na nartach i cieszyły się, że zimowa pogoda sprzyja turystyce. Wszyscy wyrazili chęć ponownego zimowego wyjazdu w góry - na narty. „Białą szkołę” zorganizowała i opiekę nad uczniami sprawowała p. Marzena Szczygielska.

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Opublikowano dnia: 2012-03-19 przez: * webadmin * w kategoriach: Placówki oświatowe
| Wróć do listy artykułów