mapa strony   |
SmodCMS

 

Podsumowanie ferii zimowych w Poroninie

W okresie ferii zimowych w Poroninie wypoczywało pięćdziesięcioro dzieci i młodzieży z terenu Gminy Łuków.

W dniu 4 kwietnia br. w Urzędzie Gminy Łuków odbyło się uroczyste podsumowanie zimowiska. W uroczystości wzięli udział, obok władz Gminy – Przewodniczącego Rady Gminy – Tadeusza Federczyka i Wójta Gminy – Mariusza Osiaka, kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej – Zofia Jezierska, komendant Hufca ZHP w Łasku – Edward Kondratiuk, zastępca komendanta – Waldemar Druh oraz pracownik biura poselskiego posła na Sejm RP Henryka Smolarza – Monika Kowalska. Na uroczystość przybyli również uczestnicy zimowiska z rodzicami.

Tegoroczne zimowisko w Poroninie oraz ubiegłoroczny letni wypoczynek uczniów z Gminy Łuków w Jarosławcu, zorganizowany był przez ZHP w Łasku w ramach projektu pn. „Pomocna Dłoń”, a sfinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Gmina Łuków została objęta projektem w związku z klęską żywiołową, jaka nawiedziła powiat łukowski w lipcu ubiegłego roku. Burze i wichury, które poczyniły wiele zniszczeń na terenie Gminy Łuków, wpłynęły niekorzystnie również na stan emocjonalny mieszkańców, zwłaszcza dzieci i młodzieży. Wspomniane wyjazdy były niejako elementem terapeutycznym.

Miłym akcentem spotkania było obdarowanie przez organizatorów wypoczynku jego uczestników bogato wyposażonymi plecakami szkolnymi oraz wyrażenie woli dalszej współpracy z władzami Gminy Łuków. Na koniec organizatorzy w kilku słowach podsumowali dotychczasową współpracę z Gminą Łuków, nie szczędząc przy tym słów pochwały dzieciom i młodzieży uczestniczącym w wypoczynku.

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Opublikowano dnia: 2012-04-10 przez: * webadmin * w kategoriach: Informacje
Ostatnio edytowane dnia: 2012-04-11
| Wróć do listy artykułów