mapa strony   |
SmodCMS

 

V wiosenna Spartakiada Przedszkolaków w Czerśli - ZS Czerśl

"Czysty las – zdrowszy każdy z nas" – pod takim hasłem 10 maja odbyła się V Wiosenna Spartakiada Przedszkolaków w Czerśli, w której wzięły udział drużyny z oddziałów przedszkolnych ze szkół w Aleksandrowie, Gołąbkach, Strzyżewie, Świdrach i Turzych Rogach oraz z przedszkoli w Czerśli, Dąbiu, Gręzówce, Łazach i Zalesiu.

Dzieci wspólnie uczyły się i utrwalały swoje umiejętności na temat dbania o przyrodę, by pomagała żyć zdrowo i mogła służyć przyszłym pokoleniom. Wiadomości przedszkolaków na temat bezpieczeństwa i porządku w lasach uzupełnił pan leśniczy Grzegorz Uss. Zwrócił szczególną uwagę na pozostałości z czasów wojny, które można znaleźć w lesie oraz jak należy się w takiej sytuacji zachować. Przygotował także drobne upominki, płyty CD z fotografiami Rezerwatu Jata, smycze, foldery i widokówki. Na spotkaniu z dziećmi nie mogło oczywiście zabraknąć ich ulubieńca – Dinusia, z którym nawet segregowania śmieci okazało się świetną zabawą.

Przedszkolaki z grupy Biedronek i Motylków w Czerśli zaprezentowały się przed gośćmi w inscenizacji pt. „Piknik w lesie”. Inni uczestnicy również mieli okazję pokazania swojego talentu muzycznego i recytatorskiego, podczas krótkich prezentacji przygotowanych specjalnie na spartakiadę przez grup przedszkolnych. Po zmaganiach umysłowych przyszedł czas na konkurencje sportowe, w których udział brały nie tylko dzieci, ale także ich panie, sprawiając podopiecznym dużo radości.

Swoją obecnością zaszczycili nas przedstawiciele Państwowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Łukowie, sekretarz Gminy Łuków pan Janusz Jezierski, przedstawiciel Nadleśnictwa Łuków pan Grzegorz Uss i rodzice przedszkolaków.

W tym roku Spartakiada Przedszkolaków dofinansowana była ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie oraz Radę Rodziców w Czerśli. Upominki dla uczestników przygotowali również Wójt Gminy Łuków i przedstawicielka Państwowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Łukowie.

Podsumowania zmagań wiedzowych i sportowych dokonała pani Dyrektor Zespołu Szkół w Czerśli Dorota Goławska i wspólnie z Dinusiem wręczyła uczestnikom drobne upominki oraz dyplomy.

Rodzice dzieci z przedszkola w Czerśli po raz kolejny okazali swoje zainteresowanie oraz pomoc w przygotowaniu spartakiady i na zakończenie wszystkich gości zaprosili na słodki poczęstunek.

Spartakiadę przygotowała Beata Popiel przy współpracy nauczycielek z przedszkola Anety Łazugi, Marianny Howorus i Natalii Łukasik.

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Opublikowano dnia: 2012-05-18 przez: * webadmin * w kategoriach: Placówki oświatowe
| Wróć do listy artykułów