mapa strony   |
SmodCMS

 

Wycieczka do Łukowa - ZS Czerśl

24 maja uczniowie klasy I spędzili niezapomniane chwile podczas jednodniowej wycieczki zorganizowanej przez wychowawczynię panią Justynę Ksok.

Pierwsze kroki skierowali ku Muzeum Regionalnym w Łukowie, gdzie obejrzeli między innymi wystawę polskich strojów ludowych oraz łukowskich amonitów. Jednak największym zainteresowaniem dzieci cieszyła się wystawa pt. „Kolorowy Świat Zabawek” ze zbiorów Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach, zorganizowana z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka. Uczniowie mieli możliwość nie tylko obejrzenia zabawek z czasów naszych babć i dziadków, ale także mogli pobawić się nimi.

Wielkie wrażenie na dzieciach zrobiło zwiedzanie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Łukowie, gdzie dzięki uprzejmości pracujących tam zawodowo strażaków mogli zobaczyć i dowiedzieć się jak wygląda ich praca.

Uczniowie z zainteresowaniem obserwowali wozy bojowe straży pożarnej, jak również sprzęt gaśniczy i ratowniczy, który używany jest przy różnego rodzaju zdarzeniach. Przez chwilę każdy pierwszoklasista mógł poczuć się jak strażak przymierzając hełm i wsiadając do wozu strażackiego. Najwięcej radości sprawił dzieciom pokaz działania armatek wodnych. Podczas wizyty strażacy przypomnieli o zasadach bezpieczeństwa i różnych sytuacjach, w których należy zawiadomić straż pożarną, gdyż ich praca to nie tylko gaszenie pożarów, ale także ratowanie życia ludzkiego podczas klęsk żywiołowych, wypadków samochodowych, jak również ratowanie zwierząt i mienia. Na pożegnanie strażacy zademonstrowali efektowny zjazd po rurze, a także sygnał dźwiękowy i świetlny wozów strażackich. Dzieci wróciły zadowolone, szczęśliwe i pełne wrażeń do szkoły.

Za okazaną pomoc w zorganizowaniu wycieczki, uczniowie klasy I dziękują pani dyrektor Dorocie Goławskiej, a także za sprawowaną opiekę panu Markowi Kisielowi.

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Opublikowano dnia: 2012-05-29 przez: * webadmin * w kategoriach: Placówki oświatowe
| Wróć do listy artykułów