mapa strony   |
SmodCMS

 

Jakie tajemnice kryje rezerwat "Jata" ? - ZS Czerśl

„Wpatrz się głęboko, głęboko w przyrodę, 
a wtedy wszystko lepiej zrozumiesz.” 

Albert Einstein

Rezerwat „Jata”, jeden z najstarszych w Polsce rezerwatów przyrody, ustanowiono w 1933 r. Chronione jest tutaj jedno z większych stanowisk jodły, które znajduje się poza naturalnym zasięgiem jej występowania.

Jakie tajemnice kryje? Co można jeszcze niezwykłego odkryć w tym cudzie przyrody? Kogo spotkać na drodze? Kto miał okazję, choć raz odwiedzić Rezerwat „Jata” wie, że jest to niepowtarzalna lekcja przyrody i historii.

Chętnych uczniów z klasy V i VI na zajęcia w terenie ścieżką edukacyjną, rozpoczynającą się przy leśniczówce Jata, zaprosiły panie Beata Pilszyk i Justyna Porębska. Zajęcia plenerowe poprowadził pan leśniczy Nadleśnictwa Łuków - Grzegorz Uss.

22 maja uczniowie wzięli udział w rajdzie rowerowym, pokonali 30 kilometrów, by podziwiać piękno przyrody, która roztacza się wokół, a tak często jej nie zauważamy. Na szlaku uczestnicy rajdu mieli okazję zatrzymać się przy pomniku AK i ks. Brzóski.

Wystawa poplenerowa z rajdu rowerowego uczniów do Rezerwatu Jata została sfinansowana ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie w ramach realizacji projektu „Edukacja ekologiczna w szkołach Gminy Łuków”.

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Opublikowano dnia: 2012-05-31 przez: * webadmin * w kategoriach: Placówki oświatowe
Ostatnio edytowane dnia: 2012-05-31
| Wróć do listy artykułów