mapa strony   |
SmodCMS

 

„Jeżdżę z głową”- jestem widoczny na jezdni - ZS Gołąbki

Zespół Szkół w Gołąbkach od wielu lat propaguje wśród swoich uczniów i ich rodziców idee bezpiecznego korzystania z dróg publicznych. Oprócz standartowych działań takich jak spotkania z policjantami, lekcje wychowawcze, konkursy, quizy, turnieje poświęcone tej tematyce, organizujemy wiele dodatkowych przedsięwzięć skierowanych do środowiska lokalnego.

Pozyskujemy sponsorów i współdziałamy z różnymi organizacjami zajmującymi się tą tematyką. Dzięki pomocy KPP w Łukowie, Gminie Łuków, Łukowskiemu Stowarzyszeniu Razem dla Przyszłości, Oddziałowi BGŻ w Łukowie mogliśmy przeprowadzić cykl szkoleń dla mieszkańców Gminy Łuków – „Kamizelka odblaskowa ratuje życie”. W trakcie spotkań policjanci zapoznawali uczestników z przepisami ruchu drogowego oraz wyświetlany był film ukazujący zalety bycia dobrze widocznym na jezdni przez wszystkich uczestników ruchu drogowego. Odbyły się także zajęcia z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Szkoła wzięła udział w programie przygotowanym przez fundację BGZ „Jeżdżę z głową”. Jednym z efektów tego programu było przeprowadzenie 147 ankiet wśród mieszkańców na temat bezpieczeństwa na drogach Gminy Łuków. Wyniki ankiety przekażemy władzom gminy.

Na wiosnę, kiedy zaczyna się wzmożony ruch pieszy i rowerowy, przygotowaliśmy w szkole apel propagujący bezpieczną jazdę. Wszyscy uczniowie szkoły podstawowej otrzymali kamizelki odblaskowe i świetlne elementy odblaskowe. W klasach młodszych odbyło się spotkanie z policjantem na temat bezpiecznej jazdy rowerem po drogach publicznych. Szkoła przeprowadziła we współpracy z policją, nie tylko dla swoich uczniów, egzamin na kartę rowerową i motorowerową.

Do naszych działań, jako sponsor, włączyło się lokalne Stowarzyszenia Razem dla Przyszłości z siedzibą w Gołąbkach. Kolejnym działaniem jest wydanie plakatu propagującego używanie kamizelek przez uczestników ruchu drogowego oraz zorganizowanie familijnego rajdu rowerowego, podczas którego każdy uczestnik otrzyma kamizelkę lub inny gadżet odblaskowy.

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Opublikowano dnia: 2012-06-14 przez: * webadmin * w kategoriach: Placówki oświatowe
| Wróć do listy artykułów