mapa strony   |
SmodCMS

 

Wakacje, już są wakacje… - ZS Gołąbki

W piątek 29 czerwca uczniowie Zespołu Szkół w Gołąbkach przyszli do szkoły po raz ostatni w tym roku szkolnym. Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2011-12 rozpoczęła się częścią oficjalną. Po odśpiewaniu hymnu absolwenci gimnazjum złożyli uroczyste ślubowanie. Następnie wyrazili wdzięczność dyrekcji szkoły i gronu pedagogicznemu za trud włożony w nauczanie oraz wychowanie.

Kolejnym punktem części oficjalnej było wręczenie absolwentom świadectw, nagród za bardzo dobre wyniki w nauce i wzorowe zachowanie, osiągnięcia przedmiotowe i sportowe oraz dyplomów i podziękowań.

Zwieńczeniem uroczystości była część artystyczna przygotowana przez absolwentów pod kierunkiem wychowawców: p. M. Wiącek, p. E. Szaniawskiej i p. A. Białowąsa. Uczniowie klas III zadbali o rozbawienie społeczności szkolnej. Zaprezentowali zabawne scenki z życia szkoły i piosenki. Zaś klasa VI przygotowała część artystyczną w formie Gali Filmów Fabularnych (wzorowanej na wręczaniu słynnych Oscarów w Hollywood). Nagrodzonymi byli oczywiście wszyscy uczący szóstoklasistów nauczyciele, ale przedstawiano ich jako reżyserów filmowych. Każdy – stosownie do swojej roli – otrzymał specjalną nagrodę. Na zakończenie absolwenci szkoły podstawowej udzielili kilku cennych rad swoim „następcom”, czyli obecnej klasie piątej. Jedną z nich przytaczamy tutaj w całości: „Nie zapominaj, że lekcja nie zając - nie ucieknie.”

I tym humorystycznym akcentem uczniowie klasy szóstej zakończyli swój występ i... swoją edukację w szkole podstawowej. Jak sami powiedzieli – w przyszłym roku będą już uczniami gimnazjum.

Spotkania w klasach z wychowawcami zakończyły uroczystość. Uradowani uczniowie udali się na wymarzony wypoczynek.

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Opublikowano dnia: 2012-07-03 przez: * webadmin * w kategoriach: Placówki oświatowe
| Wróć do listy artykułów