mapa strony   |
SmodCMS

 

„Powiatowy przegląd lubelskiej pieśni biesiadnej” - Gręzówka - 26.08.2012 r.

„Powiatowy przegląd lubelskiej pieśni biesiadnej” 
na dożynkach gminnych w Gręzówce – 26 sierpnia 2012 r.

Wójt i Rada Gminy Łuków zapraszają na III Dożynki Gminne, które w tym roku odbędą się dnia 26 sierpnia 2012r. w miejscowości Gręzówka – na terenie boiska sportowego (za hydrofornią).

Tradycyjnie, uroczystość rozpocznie się mszą świętą, w kościele pw. Matki Boskiej Częstochowskiej w Gręzówce o godz. 11-ej.

W programie uroczystości zaplanowano:

  • korowód wieńców dożynkowych z kościoła na plac imprezy,
  • prezentacja wieńców dożynkowych oraz sołectw z terenu Gminy Łuków,
  • pokaz sprzętu ogrodniczo-rolnego,
  • prezentacja uczniów miejscowej szkoły,
  • widowisko: „Od ziarenka do bochenka” w wykonaniu „Stowarzyszenia Artystów i Twórców Gminy Łuków”
  • ok. godz. 15:00 „Powiatowy Przegląd Lubelskiej Pieśni Biesiadnej” – impreza, która zostanie zrealizowana w ramach projektu opracowanego przez Wandę Szaniawską - dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury w Łukowie, w ramach PROW 2007-2013.
  • od godz. 17:00 – „biesiadę dożynkową”, przy muzyce Zespołu „Spektrum Live” - z solistką.

Organizator uroczystości dożynkowej, którym jest Gminny Ośrodek Kultury w Łukowie zapewnia również wiele atrakcji dla dorosłych i dla dzieci: w trakcie imprezy - konkurs wiedzy: „Świadomi zagrożenia”, na który GOK w Łukowie, we współpracy z „Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej” oraz „Państwowym Gospodarstwem Leśnym - Lasy Państwowe”, z Projektu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Instrumentu Finansowego LIFE+ zaprasza młodzież szkolną i osoby dorosłe do udziału.

Celem konkursu jest podnoszenie świadomości mieszkańców Gminy Łuków o bogactwie narodowym, jakim są nasze lasy oraz zwiększenie aktywności i spowodowanie większej czujności mieszkańców oraz ochrony lasów przed niebezpieczeństwem pożaru.

Gminny Ośrodek Kultury w Łukowie zaprasza również wszystkich Gości do galerii wieńców dożynkowych, na stoiska promujące sołectwa Gminy Łuków, dorobek artystów i twórców ludowych oraz stoiska wystawców i producentów produktów rolnych, a także stoisko KGW z lokalnymi potrawami.

Najmłodsi z pewnością będą się świetnie bawiły na zajęciach edukacyjnych, pod opieką wykwalifikowanej kadry pedagogicznej. Nie zabraknie również gier, zabaw i konkursów dla dzieci, młodzieży i dorosłych, a dla najmłodszych - zjeżdżalni, trampoliny, basenu z piłeczkami i innych urządzeń rekreacyjnych oraz zabawek, lodów i słodyczy.

Przez cały czas trwania „BIESIADY DOŻYNKOWEJ” zapewniamy tani catering i napoje. Chronić nas będzie Agencja Ochrony i Usług Detektywistycznych „Cerber” - do godz. 22:00.

Gmina Łuków - grafika

"Łza nie ugasi pożaru" - atrakcyjny konkurs z nagrodami - kliknij

Opublikowano dnia: 2012-08-21 przez: * webadmin * w kategoriach: GOK
Ostatnio edytowane dnia: 2012-08-21
| Wróć do listy artykułów