mapa strony   |
SmodCMS

 

„Poranek z baśniami Wioletty Piaseckiej” - GBP Gręzówka

Dnia 26 września br. Biblioteka Publiczna w Gręzówce gościła autorkę bajek i baśni dla dzieci - panią Wiolettę Piasecką, której książki niejednokrotnie wygrywały plebiscyty czytelnicze.

Po krótkim powitaniu i przedstawieniu postaci autorki przez panią Alicję Śledź- dyrektora GBP, wróżka - Pani Wioletta Piasecka zabrała młodych czytelników, przybyłych na spotkanie, w świat baśni, prezentując swoją najnowszą książkę pod nazwą „W poszukiwaniu szczęścia- baśniowa biografia Ch.H. Andersena”. Jednym z elementów urozmaicających spotkanie był, zaproponowany przez autorkę, konkurs na poprawną wymowę. Sprawił on wiele radości i śmiechu wszystkim jego uczestnikom.

Kolejne punkty spotkania, przygotowane przez autorkę młodym czytelnikom, obejmowały teatrzyk kukiełkowy przedstawiający fragment sztuki „O królewnie, Piekarczyku i pieczeniu chleba” i konkurs pod nazwą „Zgadywanki bajkowe”.

W końcowej części, dzieci miały możliwość zadawania autorce pytań. Wiodące były pytania o dorobek pisarski i historię powstawania książek, ale pojawiały się również inne, nie związane z tematem literatury. Nie obyło się bez autografów, każdy z uczestników spotkania, chciał mieć podpis ulubionego autora… Następnego dnia po spotkaniu autorskim, czytelnicy pytali o książki Wioletty Piaseckiej.

Tego typu doświadczenie – bezpośrednie spotkanie z autorem, powoduje wzrost zainteresowania dzieci czytelnictwem i kulturą, rozbudza wyobraźnię, jak również pokazuje alternatywę spędzania wolnego czasu.

Na spotkanie autorskie do Gręzówki przybyli uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Gręzówce i Dąbiu, wraz z opiekunami i nauczycielami oraz bibliotekarką GBP - panią Henryką Sadło. Podobne spotkania odbyły się w Bibliotekach Publicznych w Strzyżewie i Dmininie.

Organizatorzy przedsięwzięcia dziękują Wójtowi Gminy Łuków - Panu Mariuszowi Osiak za sfinansowanie spotkania ze środków Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Narkomanii.

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Opublikowano dnia: 2012-10-09 przez: * webadmin * w kategoriach: Biblioteki
| Wróć do listy artykułów