mapa strony   |
SmodCMS

 

Mistrz województwa ze Świdrów - SP Świdry

10 października 2012r. w Adamowie odbyły się Indywidualne Biegi Przełajowe na szczeblu wojewódzkim organizowane przez Lubelski Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy.

Szkoła Podstawowa w Świdrach przybyła na te zawody z 6 zawodnikami, którzy startowali na różnych dystansach, od 1000 do 600 m.

Świetnie zorganizowane zawody rozpoczęły się od startów licealistów, potem pobiegli gimnazjaliści. O godzinie 12 00 na start stanęli uczniowie szkół podstawowych.

Na trasie biegu jako pierwsi pojawili się chłopcy z rocznika 2000 czyli uczniowie klas VI. Było ich ponad 100, a wśród nich Damian Sosnowski uczeń Szkoły Podstawowej w Świdrach. Trasa 1000 metrów wiodła po trawie, dołkach, piachu i górkach. Tuż po starcie Damian był w czołówce. W połowie dystansu był na pierwszym miejscu. Damian wytrzymał ten „morderczy” bieg i pogoń innych zawodników i na metę wbiegł jako pierwszy, zostając w ten sposób „Mistrzem Województwa”.

Na twarzy widać było ogromne zmęczenie, ale radość ze zwycięstwa szybko pozwoliła zregenerować siły. Gratulacje od sędziów i kolegów z drużyny postawiły jego na nogi. Damian swój bieg podsumował w ten sposób: „było ciężko, czułem oddech innych zawodników, – marzyłem o tym zwycięstwie, warto było trenować”.

Damian wraz z innymi kolegami i koleżankami już od początku roku szkolnego trenował przygotowując się do zawodów.

Pierwszym zwycięstwem była wygrana na Gminnych Sztafetowych Biegach Przełajowych chłopców 10 x 1000. Kolejny start i III miejsce na Powiatowych Sztafetowych Biegach Przełajowych chłopców. Treningi odbywały się po lekcjach i w soboty pod okiem nauczyciela wychowania fizycznego p . Jolanty Conkały.

Damian z biegami spotkał się już w klasie II, kiedy to wraz z kolegami klas starszych wystartował na gminnych zawodach sztafetowych. Oprócz tego uczestniczył w klasie II i III w zajęciach sportowych prowadzonych przez nauczyciela wych. – fiz. p. J. Conkała.

Oprócz złotego medalu, dyplomu i koszulki sportowej, Damian otrzymał również wyróżnienie dla Najlepszego Chłopca szkół podstawowych Powiatu Łukowskiego w biegach przełajowych. Nagrody wręczali przedstawiciele miejscowych i powiatowych władz.

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Opublikowano dnia: 2012-10-12 przez: * webadmin * w kategoriach: Placówki oświatowe
| Wróć do listy artykułów