mapa strony   |
SmodCMS

 

Ślubowanie uczniów klasy 1 - ZS Czerśl

16 października był wyjątkowym dniem dla pierwszoklasistów. Odbyła się wielka uroczystość – ślubowanie klas pierwszych Szkoły Podstawowej im. Jana III Sobieskiego w Czerśli. Ten najważniejszy dzień w życiu ucznia został bardzo starannie przygotowany. Pierwszaki zaprezentowały swój program artystyczny. Ich zadaniem było zdobycie klucza do bram wiedzy, który wręczyła im Pani Sowa po przeprowadzonym egzaminie wiedzy i umiejętności. Dzieci śpiewały piosenki i mówiły wiersze, wykonywały zadania praktyczne. Udowodniły, że na miano uczniów w pełni zasługują.

Uczniowie w obecności swoich rodziców, pani Dyrektor i pracowników szkoły oraz kolegów i koleżanek z przedszkola i szkoły podstawowej złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły.

Ślubowali być dobrymi i uczciwymi, strzec honoru i dobrego imienia szkoły, szanować swoich nauczycieli, rodziców i kolegów, uczyć się tego co piękne i kochać swoją Ojczyznę, a przyrzeczenie to przypieczętowali odciskiem palca w kronice szkolnej. Po ślubowaniu pani dyrektor Dorota Goławska pasowała pierwszaków na uczniów dużym ołówkiem, wręczyła każdemu legitymację szkolną oraz dyplom i drobny upominek. Prezenty dla swoich pociech przygotowali także rodzice i każdy uczeń klasy 1 otrzymał róg obfitości wypełniony słodkościami, przyborami szkolnymi i książeczką.

Wychowawczyni Justyna Porębska wraz z rodzicami zadbała o dekorację sali, eleganckie stroje dla uczniów. Mamy nadzieję, że dzień ten na zawsze pozostanie w pamięci uczniów, rodziców i nauczycieli.

Tego dnia pierwszoklasiści stali się pełnoprawnymi uczniami naszej szkoły. Serdecznie ich witamy i życzymy sukcesów!!!

Na koniec uroczystości na uczniów czekała niespodzianka – wspólny poczęstunek w klasie przygotowany przez rodziców.

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Opublikowano dnia: 2012-10-17 przez: * webadmin * w kategoriach: Placówki oświatowe
| Wróć do listy artykułów