mapa strony   |
SmodCMS

 

Jubileusz 40-lecia szkoły - ZS Strzyżew

,,Wspomnienia są kartą historii i stanowią skarbnicę przeszłości
głęboko zakorzenioną w sercach i pamięci ludzkiej”
P. Bosmans

15 października 2012r. miał miejsce Jubileusz 40-lecia Szkoły w Strzyżewie

Oficjalną część uroczystości rozpoczął dyrektor szkoły p. Janusz Kozłowski serdecznie witając przybyłych gości, wśród których byli emerytowani nauczyciele i pracownicy szkoły, władze Gminy Łuków, byli i obecni radni, przewodniczący Rady Rodziców, absolwenci, rodzice, uczniowie, obecna kadra nauczycielska oraz pracownicy administracji i obsługi.

Po części oficjalnej uczniowie zaprezentowali przygotowaną część artystyczną, która była okazją do wspomnień, a także przypomnieniem, że szkoła to miejsce, gdzie oprócz nauki, przeżywa się chwile radości, nawiązuje przyjaźnie, realizuje marzenia, odkrywa talenty aktorskie, wokalne i taneczne. Montaż słowno – muzyczny przeplatany był wywiadami z zaproszonymi gośćmi: p. Antonim Kargolem – dyrektorem szkoły w latach 1968-1985, p. Kazimierą Goławską – poprzednim Wójtem Gminy Łuków, dyrektorem Zespołu Szkół w Strzyżewie p. Januszem Kozłowskim oraz Wójtem Gminy Łuków - p. Mariuszem Osiakiem.

Rocznica 40-lecia istnienia murowanego budynku szkoły stała się wspaniałą lekcją historii dla najmłodszego pokolenia uczniów, a dla byłego grona pedagogicznego i absolwentów była świętem wspomnień, świętem minionego czasu, wspaniałą okazją do snucia refleksji dotyczących losów osób związanych z naszą szkołą, przywołania w naszej pamięci Tych, którzy odeszli - przede wszystkim Pani Krystyny Sójki – dyrektora szkoły w latach 1985-2000.

W ramach obchodów jubileuszu korytarze w pobliżu sali gimnastycznej zamieniły się w wystawy. Przybyli na uroczystość zostali zaproszeni do zwiedzania szkoły i obejrzenia przygotowanych na tę okoliczność materiałów. Aby ułatwić gościom sentymentalną podróż w przeszłość, przygotowano ciekawe ekspozycje i gazetki. Szczególnym powodzeniem wśród zwiedzających cieszyły się stare kroniki, zarówno klasowe jak i szkolne, a także pamiątkowe zdjęcia.

Święto szkoły stało się również okazją do zaprezentowania osiągnięć uczniów w nauce i sporcie. Ściany szkoły zdobiły dyplomy, medale i puchary uzyskane przez uczniów w minionych latach oraz te, zdobywane obecnie.

Wszyscy zainteresowani mieszkańcy Strzyżewa i okolic mogli zwiedzić szkołę, podziwiać wystawy, zobaczyć, jak bardzo zmienił się obiekt szkolny na przestrzeni ostatnich lat.

Dzięki hojności sponsorów (Rada Rodziców, Foto Zarzycki) impreza zyskała należytą oprawę. Każdy uczestnik spotkania otrzymał jubileuszową pamiątkę – folder wydany z okazji 40-lecia szkoły, poczęstował się okolicznościowym tortem oraz miał możliwość spędzić kilka miłych chwil przy kawie lub herbacie.

Jubileusz kosztował wszystkich organizatorów, zarówno dyrekcję, nauczycieli, rodziców jak i uczniów, dużo pracy, jednak wysiłek się opłacił. Zadowoleni goście, dumne i szczęśliwe uśmiechy na twarzach nauczycieli, wychowawców, rodziców oraz uczniów na długo pozostaną w pamięci. To szkolne wydarzenie – Jubileusz 40-lecia – jeszcze przez długi czas, z pewnością, będzie okazją do miłych wspomnień.

W imieniu nauczycieli, pracowników i uczniów naszej szkoły dziękujemy wszystkim uczestnikom uroczystości za szczere życzenia i pamięć o szkole, nie tylko z okazji jubileuszu.

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Opublikowano dnia: 2012-10-26 przez: * webadmin * w kategoriach: Placówki oświatowe
| Wróć do listy artykułów