mapa strony   |
SmodCMS

 

„Poznajemy historię i przyrodę regionu..." - ZS Gołąbki

29 października br. uczniowie klasy VI Szkoły Podstawowej w Gołąbkach wzięli udział w niecodziennych zajęciach historyczno - przyrodniczych współorganizowanych przez Gminę Łuków, Nadleśnictwo Łuków, p. Roberta Wysokińskiego, kombatantów Związku Żołnierzy AK oraz rekonstruktorów Stowarzyszenia Historycznego „Strzelcy Kaniowscy”.

Na początku dzieci z Gołąbek wraz z rówieśnikami ze szkół w Czerśli i Świdrach spotkały się z kombatantami p. Stanisławem Osypińskim i p. Ryszardem Grafikiem, którzy opowiedzieli im o losach Ziemi Łukowskiej i jej mieszkańców w czasie II wojny światowej. Dzięki temu uczniowie poznali realia życia w czasie okupacji, a swoją ciekawość mogli zaspokoić poprzez zadawanie pytań rozmówcom. Następnie wszyscy udali się na cmentarz, gdzie p. R. Grafik pokazał uczniom najbardziej wartościowe pod względem historycznym mogiły poległych w obronie ojczyzny.

Po powrocie do Urzędu Gminy czekał na dzieci słodki poczęstunek i ciepła herbata.

Następnie odbyło się interesujące spotkanie z działaczem Stowarzyszenia Historycznego p. Cezarym Gołębiowskim, który przedstawił słuchaczom wiele informacji i ciekawostek dotyczących walk obronnych regionu. Odbył się również pokaz umundurowania i uzbrojenia używanego przez wojsko polskie, niemieckie, czy radzieckie w czasie II wojny światowej.

Kolejną częścią zajęć było spotkanie z pracownikiem Nadleśnictwa Łuków - p. Marzeną Świder, która w ciekawy sposób omówiła z dziećmi funkcje przyrody w najbliższej okolicy, potrzebę jej ochrony i zwróciła uwagę na unikalność rezerwatów łukowskich. Dodatkową atrakcją dla dzieci był pokaz nasion drzew oraz prezenty - niespodzianki od Nadleśnictwa.

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Opracowanie: p. M. Wiącek

Opublikowano dnia: 2012-11-05 przez: * webadmin * w kategoriach: Placówki oświatowe
| Wróć do listy artykułów