mapa strony   |
SmodCMS

 

Rezerwat Jata w letniej scenerii – wystawa poplenerowa

Gmina Łuków

W imieniu Wójta Gminy Łuków - Pana Mariusza Osiaka oraz Nadleśniczego Nadleśnictwa Łuków - Pana Grzegorza Ussa, zapraszamy na wernisaż poplenerowej wystawy fotografii pt. „Tajemnicze – bliskie – nieznane”.

Wernisaż odbędzie się w czwartek 29 listopada 2012 r. o godz. 17.00 w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Łuków, przy ul. Świderskiej 12.

Szczególnie gorąco zapraszamy rodziców z dziećmi i młodzież, którym chcemy pokazać piękno i bogactwo rodzimej przyrody.

Organizatorzy Wernisażu

Ponad 40 prezentowanych na wystawie fotografii powstało w sierpniu 2012 r., podczas trzydniowego pleneru fotograficznego w rezerwacje przyrody Jata, zorganizowanym po raz kolejny przez Roberta Wysokińskiego, Pawła Przeździaka oraz Krzysztofa Fornala. Na wystawie będzie można obejrzeć fotografie przedstawiające w nieszablonowy sposób leśne ostępy, malownicze pejzaże oraz makrofotografie flory i fauny. Autorami zdjęć są: Daniel Strzaliński, Piotr Tołwiński, Jerzy Majek, Piotr Szewczak, Marcin Król, Marek Król, Marek Domański, Paweł Ślusarczyk, Wojtek Ostrowski, Artur Baranowski, Zbigniew Głębicki, Krzysztof Fornal, Paweł Przeździak, Robert Wysokiński.

Obecnie przygotowywana wystawa letnia zamyka cykl plenerów w rezerwacie Jata. W latach 2011 - 2012 grupie profesjonalistów i hobbystów fotografii udało się pokazać to urocze miejsce w czterech odsłonach: wiosną, latem, jesienią, zimą. W przyszłym, z okazji obchodów 80. rocznicy powołania rezerwatu przyrody Jata - jednego z najstarszych chronionych obszarów przyrody w Polsce, planowane są wystawy z wyselekcjonowanych fotografii ukazujących cztery pory roku. Wierzę również, że w 2013 r. uda się wydać album z fotografiami ukazującymi walory przyrodnicze oraz historyczne Jaty. W maju przyszłego roku wspólnie z Pawłem Przeździakiem, Wójtem Gminy Łuków oraz Nadleśniczym przygotowujemy plener fotograficzno-malarski dla artystycznie uzdolnionych uczniów szkół Gminy Łuków. Ma on na celu uświadomienie dzieciom i ich rodzicom jak niezwykle atrakcyjne przyrodniczo miejsce posiada gmina Łuków – mówi pomysłodawca cyklu spotkań fotograficznych Robert Wysokiński. Szczegółowe informacje o majowym plenerze zainteresowane dzieci i ich rodzice mogą znaleźć na stronie internetowej www.gmina.lukow.pl.

Wystawa „Tajemnicze – bliskie – nieznane” będzie dostępna od 30 listopada 2012r. w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Łuków, przy ul. Świderskiej 12, od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 – 14.00.

Łukowskie Stowarzyszenie Razem dla Przyszłości - współorganizator wystawy poplenerowej, zrealizowało w roku poprzednim projekt pn. „Ocalić od zapomnienia” dofinansowany przez Wójta Gminy Łuków. Projekt polegał na zebraniu ciekawych fotografii lub relacji ludzi o miejscach i zdarzeniach wartych upamiętnienia. Propozycja udziału skierowana była do mieszkańców i szkół z terenu Gminy Łuków. Z materiałów nadesłanych przez uczestników Stowarzyszenie wydało książkę, która dokumentuje te miejsca i zdarzenia, które niedługo mogą przejść do przeszłości. Przy okazji wernisażu Zarząd Stowarzyszenia podziękuje wszystkim uczestnikom konkursu oraz członkom Stowarzyszenia za pracę, jaką włożyli w to przedsięwzięcie i wręczy nagrody.

Opublikowano dnia: 2012-11-08 przez: * webadmin * w kategoriach: Informacje
| Wróć do listy artykułów