mapa strony   |
SmodCMS

 

Pająki na warsztatach „Animacja kultury na wsi”

Tej jesieni artyści ze stowarzyszenia artystów i twórców gminy łuków przygotowali program warsztatów dla dzieci z gołaszyna, żdżar, turzych rogów, biard i sięciaszki drugiej. Dzieci mogły dowiedzieć się jakie znaczenie odgrywał pająk w twórczości ludowej i jak był postrzegany przez naszych dziadków. Uczestnicy uczyli się robienia pajaków ze słomy, kwiatów z bibuły, które można wykorzystać do wiązanek i wieńców na groby zmarłych. Dużym zainteresowaniem cieszyły się aniołki z masy solnej, biżuterja z modeliny oraz stroiki bożonarodzeniowe. Wśród dzieci i młodzieży, chętnie przychodzących na zajęcia, udało się odkryć młode talenty. Na szczególne wyróżnienie zasługuje przemek wielgosz z sięciaszki drugiej. Instruktorami na warsztatach były: małgorzata goławska , agnieszka kaptejna i elżbieta sadło.

Techniki proponowane na warsztatach wykorzystywane są przez nauczycieli i dzieci na zajęciach szkolnych. Rodzice dostrzegają pozytywne strony proponowanych warsztatów jako alternatywę spędzania wolnego czasu. Zajęcia bowiem uczą pożytecznych, praktycznych rzeczy, pogłębiają wiedzę z zakresu kultury, sztuki oraz folkloru.

Prace wykonane podczas warsztatów można obejrzeć w urzędzie gminy łuków i w świetlicach wiejskich.

Instruktorki składają podziękowanie opiekunom świetlic i dyrektorom szkół za przygotowanie pomieszczeń i pomoc w organizacij warsztatów.

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Mija rok naszej pracy w stowarzyszeniu. To był dla nas bardzo pracowity rok. W jego trakcie udało się nam zorganizować wystawę naszych prac, plenery artystyczne, przeprowadzić warsztaty dla mieszkańców gminy łuków, przygotować widowisko pn. ”od ziarenka do bochenka ” oraz prezentację stowarzyszenia na jarmarkach i festynach. Mamy nadziję, że to co zaproponowalismy i pokazaliśmy państwu zaszczepi miłość do sztuki ludowej, a przedmioty tworzone przez nas będą zdobiły niejeden dom i cieszyły ich mieszkańców. Już dziś zapraszamy na naszą stronę : www.sait.republika.pl

Członkowie
Stowarszyszenia Artystów i Twórców
Gminy Łuków

Opublikowano dnia: 2012-11-09 przez: * webadmin * w kategoriach: Informacje
| Wróć do listy artykułów