mapa strony   |
SmodCMS

 

Obchody Dnia Papieskiego - ZS Gręzówka

14 października w Zespole Szkół w Gręzówce odbył się przygotowany w ramach XII Dnia Papieskiego montaż słowno- muzyczny poświęcony Ojcu Świętemu zgodnie z tegorocznym hasłem: Jan Paweł II - Papież Rodziny. Uczniowie przedstawili w wierszach krótki życiorys papieża.

Główną ideą spotkania było przybliżenie słów i przesłań, jakie Papież Polak kierował do rodzin. Mówił : "Pośród wielu dróg rodzina jest drogą pierwszą i z wielu względów najważniejszą. Jest drogą powszechną, pozostając za każdym razem drogą szczególną, jedyną i niepowtarzalną, tak jak niepowtarzalny jest każdy człowiek". Szkoła nasza co roku włącza się w obchody Dnia Papieskiego nawiązując do myśli przewodnich uroczystości ogólnopolskich.

W tegorocznym spotkaniu uczestniczyły, oprócz uczniów naszej szkoły, rodziny z naszej miejscowości. Spotkanie upłynęło w miłej atmosferze przy słodkim poczęstunku. Uczestnicy z wielką uwagą i wzruszeniem wysłuchali przygotowanej części artystycznej. Na koniec spotkania wszyscy włączyli się do wspólnej modlitwy za rodziny, której przewodniczył ks. proboszcz Józef Sobotka.

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Opublikowano dnia: 2012-11-16 przez: * webadmin * w kategoriach: Placówki oświatowe
| Wróć do listy artykułów