mapa strony   |
SmodCMS

 

Z wizytą w Siedlcach… - ZS Gołąbki

Wyjazdy do kina wpisały się już na stałe w tradycje naszej szkoły. I tak 8 listopada uczniowie naszej szkoły pod opieką nauczycielek p. M. Wiącek i p. E. Szaniawskiej wybrali się na wycieczkę do Siedlec, aby skorzystać z propozycji Nowego Kina i Muzeum Diecezjalnego.

Większa część młodzieży oglądała dramat historyczny „Bitwa pod Wiedniem”, aby mimo krytycznych recenzji sprawdzić, w jaki sposób włoski reżyser przedstawił jeden z najważniejszych momentów w historii Polski. Gimnazjaliści z kl. II i III udali się na projekcję biograficznego dramatu muzycznego „Jesteś Bogiem” o legendarnej grupie Paktofonika. Oba filmy wywołały wśród naszej młodzieży ekspresyjną dyskusję i mnóstwo pytań kierowanych do nauczycieli.

Kolejnym etapem wycieczki było uczestnictwo w lekcji muzealnej w Muzeum Diecezjalnym w Siedlcach. Młodzież, podzielona na dwie grupy, miała możliwość wysłuchania przygotowanej przez panią kustosz lekcji na temat czasów baroku. Uczniowie naszej szkoły dowiedzieli się, jakie znaczenie ma gra barw, kompozycja i tajemniczość w sztuce kościelnej. Oglądali również pięknie zdobione naczynia liturgiczne, pierścienie oraz ręcznie wykonane szaty duchowieństwa charakterystyczne dla baroku.

Podczas corocznych eskapad do Siedlec nie mogło zabraknąć również wizyty w Mc Donaldzie, gdzie głodni i spragnieni uczniowie mogli dać upust swoim kulinarnym zachciankom.

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

 

Opracowanie: E. Szaniawska

Opublikowano dnia: 2012-11-16 przez: * webadmin * w kategoriach: Placówki oświatowe
Ostatnio edytowane dnia: 2012-11-16
| Wróć do listy artykułów