mapa strony   |
SmodCMS

 

Wernisaż poplenerowej wystawy fotografii „Tajemnicze, bliskie, nieznane”

W czwartkowe listopadowe popołudnie, w Urzędzie Gminy Łuków odbyła się bardzo niecodzienna uroczystość – wernisaż poplenerowej wystawy fotografii pn. „Tajemnicze bliskie nieznane”. Zaprezentowane na niej fotografie są efektem pleneru fotograficznego, który odbył się w sierpniu bieżącego roku. Wprawdzie był to już czwarty wernisaż wystawy zdjęć przyrodniczych, promujących walory rezerwatu Jata – jednego z najstarszych obszarów chronionych w Polsce, jednak ten był wyjątkowy z kilku powodów. Mianowicie, zakończył on cykl plenerów odbywających się na przestrzeni dwóch ostatnich lat, podczas których 26 osób – profesjonalnych fotografów i fotografów – hobbystów, utrwaliło na kilkuset fotografiach piękno nieznanego, tajemniczego i nietkniętego ręką człowieka, zakątka przyrody.

Kliknij aby zobaczyć galerię foto z wernisażu
autorem zdjęć jest pan Wojciech Ostrowski

Wernisaż był również okazją do podsumowania spotkań historyczno – przyrodniczych dla uczniów ze szkół Gminy Łuków i podziękowania przez Wójta Gminy Łuków – jednego ze współorganizatorów przedsięwzięcia, wszystkim zaangażowanym w nie osobom. Piękne podziękowanie – wiązankę pieśni patriotycznych, w imieniu uczniów uczestniczących we wspomnianych spotkaniach, złożyły również uczennice Zespołu Szkół w Gręzówce. W sposób szczególny dedykowały je panom Ryszardowi Grafikowi, Janowi Dębskiemu oraz Stanisławowi Osypińskiemu, którzy podczas spotkań podzielili się z uczniami własnymi, często bolesnymi, doświadczeniami życia w okupowanej Polsce i walki z okupantem, próbując w ten sposób przekazać młodym ludziom jak ważne jest budowanie własnego życia w oparciu o szlachetne wartości – miłość do Ojczyzny i szacunek do ludzkiego życia.

Podczas wernisażu prezes Łukowskiego Stowarzyszenia Razem dla Przyszłości – pan Marek Król, zaprezentował zrealizowany w ubiegłym roku przez Stowarzyszenie projekt pn. „Ocalić od zapomnienia”. Polegał on na zebraniu ciekawych fotografii oraz relacji mieszkańców na temat wydarzeń z codziennego życia mieszkańców Gminy Łuków. Z materiałów nadesłanych przez uczestników Stowarzyszenie wydało książkę dokumentującą miejsca i wydarzenia, które niedługo mogą przejść do przeszłości.

Na wernisaż przybyło wielu gości, wśród których byli Zastępca Dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Warszawie – pan Robert Jaśkiewicz, Radny Województwa Lubelskiego – pan Krzysztof Głuchowski, proboszcz parafii w Dąbiu – ks. Antoni Sulich, emerytowany Nadleśniczy Nadleśnictwa Łuków – pan Zbigniew Kozioł.

Organizatorami wernisażu były osoby będące jednocześnie organizatorami plenerów – panowie - Robert Wysokiński, Paweł Przeździak i Krzysztof Fornal, honorowy zaś patronat nad uroczystością objęli Wójt Gminy Łuków – pan Mariusz Osiak, Nadleśniczy Nadleśnictwa Łuków – pan Grzegorz Uss i Łukowskie Stowarzyszenie Razem dla Przyszłości.

Opublikowano dnia: 2012-11-30 przez: * webadmin * w kategoriach: Informacje
Ostatnio edytowane dnia: 2012-12-03
| Wróć do listy artykułów