mapa strony   |
SmodCMS

 

Gmina Łuków: Wokalny sukces gimnazjalistki z Gręzówki - IAS24

Klaudia Jukowska z Zespołu Szkół w Gręzówce w gminie Łuków została laureatką pierwszego Konkursu Piosenki dla dzieci i młodzieży "Debiut 2012", organizowanego przez Miejski Ośrodek Kultury w Siedlcach.W kategorii gimnazjalistów podopieczna Tomasza Pirosa zajęła trzecie miejsce.

Do rywalizacji przystąpiło ponad 70 wykonawców, m.in. z: Siedlec, Łukowa, Warszawy, Węgrowa i Parczewa. ZS w Gręzówce reprezentowały dwie wokalistki, oprócz Klaudii Jukowskiej, Wiktoria Wideńska ze szkoły podstawowej. Jurorzy przyznali nagrody i wyróżnienia w czterech kategoriach wiekowych, od przedszkolaków, po uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

Zdaniem jury piosenka "Boję się" z musicalu "Romeo i Julia" w wykonaniu Klaudii Jukowskiej była jedną z najciekawszych prezentacji wśród gimnazjalistów. Uczennica z Gręzówki razem z innymi laureatami wystąpiła w koncercie galowym, który odbył się w środę 5 grudnia w Siedlcach.

Opiekun zdolnej wokalistki i jednocześnie nauczyciel przedmiotów artystycznych w Gręzówce, Tomasz Piros podkreśla, że to nie pierwszy i, jego zdaniem, na pewno nie ostatni sukces jego podopiecznej. - Pracuję z nią od kilku lat i widzę, że stale robi postępy. Od pewnego czasu swój talent rozwija nie tylko w występach solowych, ale także w ramach Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Siedleckiej "Chodowiacy" - mówi Tomasz Piros. Klaudia Jukowska jest uczennicą trzeciej klasy, w której nie ma już przedmiotów artystycznych, w tym muzyki. Dlatego swój warsztat wokalny szlifuje na spotkaniach dodatkowych i wyjazdach na próby "Chodowiaków" do Siedlec.

Gmina Łuków - grafika

Opublikowano dnia: 2012-12-11 przez: * webadmin * w kategoriach: Placówki oświatowe
| Wróć do listy artykułów