mapa strony   |
SmodCMS

 

Poświęcenie nowej świetlicy – GBP Krynka

W ostatnią niedzielę grudnia, po porannej mszy świętej w kościele parafialnym, odbyło się uroczyste poświęcenie nowo wybudowanej świetlicy w Krynce. Poświęcenia budynku dokonał proboszcz parafii – ks. Krzysztof Pawelec. W uroczystości wzięli udział mieszkańcy Krynki, przedstawiciele władz samorządowych: Tadeusz Federczyk - Przewodniczący Rady Gminy, Bogdan Goławski – Wiceprzewodniczący Rady, radni – Bogumiła Rozwadowska, Bogumiła Łukasik, Wojciech Szczygieł, dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej - Alicja Śledź. Oczywiście nie zabrakło gospodarza gminy czyli Wójta Mariusza Osiaka, który w trakcie prowadzenia inwestycji systematycznie sprawdzał postęp prac i zrobił wszystko aby budynek zaczął funkcjonować od nowego 2013 roku. Andrzej Soćko – radny Rady Powiatu, tym razem występował jako projektant i inspektor nadzoru przyjmując zarówno głosy pochwały jak i krytyki pod adresem zastosowanych rozwiązań. Głosy krytyki dotyczyły faktu, że obiekt nie został przewidziany jako typowy dom weselny z wielką salą na 150 – 200 osób.

Po dokonaniu obrzędu poświęcenia sołtys wsi Paweł Durka zaprosił wszystkich na poczęstunek w świetlicy. Dla większości mieszkańców i gości była to też pierwsza okazja do obejrzenia wnętrz obiektu.

Zgodnie z założeniem pomysłodawców i wykonawców, świetlica ma stać się domem, w którym będzie rozgrywało się życie kulturalne mieszkańców Krynki, miejscem spotkań rozmaitych grup i wspólnot. Do nowo wybudowanej świetlicy została przeniesiona biblioteka publiczna, która mieści się w prawym skrzydle budynku i zajmuje powierzchnię 51m² z dostępem do sali świetlicy. Budynek przystosowany jest do potrzeb osób niepełnosprawnych., imponuje przestrzeń, aranżacja wnętrza, nowe meble. Jest to też miejsce dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Krynce z pełnowymiarowym boksem garażowym. Nie zabrakło również wyodrębnionego pomieszczenia dla samorządu wiejskiego. Największa sala świetlicy o powierzchni 100 m2, wraz z zapleczem kuchennym, stwarza możliwość wykorzystywania jej na rozmaite imprezy, zebrania, wydarzenia kulturalne, warsztaty oraz wynajmowania dla celów imprez prywatnych. Pierwszą imprezą, która miała miejsce w „pachnącej nowością” świetlicy, był bal sylwestrowy dla mieszkańców Krynki.

Mieszkańcy, którzy nie uczestniczyli podczas uroczystości poświęcenia mają możliwość bliższego poznania nowego obiektu odwiedzając Bibliotekę Publiczną, codziennie z wyjątkiem czwartków w godz. od 10.00 do 18.00

Serdecznie zapraszam

Mieszkańcy Krynki dziękują wszystkim osobom dzięki którym, zainicjowano prace nad powstaniem nowego obiektu i doprowadzono do tak znakomitego finału.

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Opublikowano dnia: 2013-01-14 przez: * webadmin * w kategoriach: Biblioteki
| Wróć do listy artykułów