mapa strony   |
SmodCMS

 

Bank Spółdzielczy w Łukowie spełnia marzenia

25 stycznia 2013 w godzinach od 1000 do 1200 odbyło się wręczenie prezentów podopiecznym Fundacji Dziecięca Fantazja. Podczas przyjęcia w Banku Spółdzielczym w Łukowie dzieci poznały Bank z bliska i dostały prezenty, o których skrycie marzyły.

Banki Spółdzielcze z Grupy BPS spełniają marzenia podopiecznych Fundacji Dziecięca Fantazja. Wspólna akcja stawia na radość, przeżywanie szczęścia i dobro w życiu. Kiedy fantazja staje się rzeczywistością znikają choroby, ból i smutek, chociaż cierpienie jest codziennością tych dzieci.

Bank Spółdzielczy w Łukowie jest na co dzień blisko ludzi. Jest bankiem-sąsiadem, który zrozumie, wysłucha, poświęci czas i odpowie na potrzeby klienta. Bank wspiera od lat oświatę, kulturę a także poczynania innych instytucji poprzez doraźną pomoc finansową. Pomoc marzycielom z naszej okolicy to zaszczyt i potwierdzenie naszych wartości. Chcemy być blisko ludzi i działać na rzecz lokalnej społeczności, zgodnie z ponad 100 letnią tradycją Banku - mówi Pani Zofia Przeździak, Prezes Zarządu Banku Spółdzielczego w Łukowie.

Naszymi podopiecznymi są w większości dzieci z ubogich rodzin, których rodzice nie mają finansowych możliwości na spełnienie pragnień chorującego, a często też umierającego dziecka - mówi Patrycja Wróbel, członek zarządu Fundacji Dziecięca Fantazja - Banki mierzą swoje efekty współczynnikiem wypłacalności. Fundacja - liczbą uszczęśliwionych dzieci. Dzięki Bankowi tylko w grudniu było ich blisko 30.

W piątek 25 stycznia 2013 roku w Banku Spółdzielczym w Łukowie spełniły się marzenia trojga dzieci.

Trzynastoletnia Dominika choruje na mukowiscydozę. Dziewczynka otrzymała swój wymarzony aparat fotograficzny.

U jedenastoletniej Magdy wszystko zaczęło się od uderzenia w krtań. Pojawiły się bezdechy, zlecono bronchoskopię, podczas której zarażono dziewczynkę gronkowcem. Dziś Magda oddycha za pomocą rurki tracheotomicznej, cierpi z powodu nawracającego zapalenia stawów i kości. Największym marzeniem Magdy był keyboard.

Szesnastoletnia Ania choruje na mukowiscydozę. Od ponad roku, ze względu na ciężką sytuację rodzinną, wraz z trójką rodzeństwa, przebywa w Pogotowiu Opiekuńczym w Stoczku Łukowskim. Marzenia Ani są bardzo proste: Mp4, duża torba do szkoły i modne ubrania.

Dziewczynki były zachwycone prezentami, a dorośli byli bardzo wzruszeni spotkaniem Następnie wszyscy obecni zostali zaproszeni na słodki poczęstunek, w trakcie którego mogli się lepiej poznać i porozmawiać, a Dominika, Ania i Magda miały możliwość dokładnego obejrzenia wymarzonych prezentów. Dziewczynki obdarowane zostały przez Bank kolejnymi upominkami. Otrzymały eleganckie kosmetyki i kosmetyczki. Spotkanie przebiegło w bardzo miłej atmosferze. Przyjęcie swoją obecnością uświetnili: Prezydium Rady Nadzorczej Banku Spółdzielczego w Łukowie: Pan Jerzy Zaleski - Przewodniczący, Pan Marek Kopeć, Z-ca Przewodniczącego, Pan Marian Zalewski - Sekretarz; Pani Zofia Przeździak - Prezes Zarządu Banku Spółdzielczego w Łukowie, Pani Agnieszka Cegłowska - Członek Zarządu oraz pracownicy Banku. Ponadto obecni byli: Burmistrz Miasta Łuków - Dariusz Szustek, Wójt Gminy Łuków - Mariusz Osiak oraz przedstawiciele mediów.

Fundację można wesprzeć:

  • poprzez wpłatę na konto Fundacji prowadzone w Banku Polskiej. Spółdzielczości S.A. nr 14 1930 1523 2310 0345 8400 0001,
  • wpłatą 1% odpisu od podatku dochodowego,
  • zakupem kartek świątecznych.
  • uczestnictwem w imprezach organizowanych przez cały rok na rzecz podopiecznych.
  • „zaadoptowaniem” konkretnego marzenia chorego dziecka z danego regionu.

Rodziny, które zmagają się z ciężkimi chorobami dzieci mogą zgłaszać dziecięce marzenia za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego dostępnego na stronie internetowej fundacji www.f-df.pl oraz listownie.

Relacja z piątkowego spotkania - kliknij

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Opublikowano dnia: 2013-02-01 przez: * webadmin * w kategoriach: Informacje
| Wróć do listy artykułów