mapa strony   |
SmodCMS

 

XVIII Wojewódzki Konkurs Kolęd - ZS Gręzówka

W niedzielne popołudnie 27 stycznia mieszkańcy Puław i okolic mogli wziąć udział w koncercie laureatów w ramach XVIII Wojewódzkiego Konkursu Kolęd, który odbył się w Puławskim Ośrodku Kultury „Dom Chemika”. Jury w składzie: Andrzej Sar, Marcin Król, Krzysztof Brzeziński oraz Renata Siedlaczek – sekretarz po przesłuchaniu 271 prezentacji (1279 wykonawców) postanowiło przyznać nagrody i wyróżnienia najlepszym.

W tegorocznym konkursie zaprezentowały się osoby m. in. z Warszawy, Lublina, Świdnika, Kraśnika, Lubartowa, Ryk, Łukowa, Puchaczowa, Puław. Zespół Szkół z Gręzówki reprezentował zespół Bel Canto w składzie: Klaudia Jukowska, Magda Peryt, Monika Stępniewska, Klaudia Przeździak, Wiktoria Wideńska, Julia Jastrzębska. Zespół Bel Canto został Laureatem konkursu zdobywając w nim wyróżnienie.

Jak co roku Jury mogło wysłuchać wielu bardzo dobrych oraz doskonałych wykonań kolęd i pastorałek w wersjach tradycyjnych, jak również współcześnie zaaranżowanych w nowy sposób. Jury z dużym uznaniem i radością odnotowało bardzo duże zainteresowanie Festiwalem i udziałem w nim. Udział w tej pięknej imprezie jest wyrażeniem swojego stosunku do idei kolędowania i śpiewania pastorałek, świadczy o potędze tradycji i wiary oraz celności pomysłu tej imprezy zapoczątkowanej przez Zbigniewa Śliwińskiego i Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży „Miłość”.

Gmina Łuków - grafika

Laureaci festiwalu

Gmina Łuków - grafika

Bel Canto -  Magda Peryt, Monika Stępniewska, Julia Jastrzębska, Wiktoria Wideńska

Opublikowano dnia: 2013-02-01 przez: * webadmin * w kategoriach: Placówki oświatowe
| Wróć do listy artykułów