mapa strony   |
SmodCMS

 

Przedszkolny konkurs recytatorski - ZS Gręzówka

7 lutego 2013r. w Przedszkolu w Gręzówce odbył się konkurs recytatorski pt. „Polscy Poeci Dzieciom”, który zorganizowały nauczycielki: p. Anna Bryzek i p. Elżbieta Mariuszyc. Celem konkursu było popularyzowanie literatury dziecięcej, rozwijanie zdolności recytatorskich, zainteresowanie dzieci poezją oraz zachęcanie do występów na scenie.

W konkursie wzięło udział 21 recytatorów ze wszystkich grup wiekowych. Uczestnicy prezentowali dowolny utwór poetycki. Dla każdego recytującego przedszkolaka występ przed publicznością był ogromnym przeżyciem i wiązał się na pewno z przełamaniem nieśmiałości. Mimo tego wszyscy spisali się wspaniale. Dzieci zaprezentowały wysoki poziom recytowanych wierszy. Wykazały się znakomitą znajomością tekstów, które wcale nie były krótkie i łatwe do zapamiętania. Maluchy bardzo przejęły się swoją rolą i wczuwały się w prezentowane postacie z wierszy.

Konkursowym zmaganiom uważnie przysłuchiwało się jury w składzie: wicedyrektor p. Regina Hermanowicz, p. Agnieszka Federczyk i p. Mirosław Kurek. Po zakończonej imprezie dzieci udały się na słodki poczęstunek, a jury na obrady. Komisja oceniająca przyznała 3 nagrody główne. Najwyżej ocenieni zostali:

  • Dawid Kamiński – grupa 0 A
  • Oliwia Kopeć – grupa 0 B
  • Iga Łaska – grupa 4-latków.

Pozostali uczestnicy zdobyli wyróżnienie, gdyż każdy zaprezentował się z najlepszej strony.

Wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy, słodycze i drobne upominki.

Serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców i sklepikowi szkolnemu za sponsorowanie nagród oraz rodzicom, którzy pomogli nam przygotować swoje pociechy do konkursu.

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Opublikowano dnia: 2013-02-11 przez: * webadmin * w kategoriach: Placówki oświatowe
| Wróć do listy artykułów