mapa strony   |
SmodCMS

 

Ferie w Centrum Integracji Pokoleń w Ryżkach

Czas ferii to okres, na który czeka większość dzieci. Część z nich wyjeżdża na zimowiska, obozy bądź choćby do „cioci” czy babci. Zdecydowana większość pozostaje jednak w domu, przesiadując nieustannie przed telewizorem czy też komputerem. Zaradzić temu postanowili mieszkańcy Ryżek, którzy pod szyldem Stowarzyszenia …. RYŻKOWIACY, zorganizowali czas swoim najmłodszym mieszkańcom w Centrum Integracji Pokoleń.

W okresie od 11 do 22 lutego, pod nadzorem rodziców, członków stowarzyszenia … RYŻKOWIACY, chętne dzieci spędzały wolny czas w oderwaniu od trosk i zmartwień dnia codziennego, korzystając z atrakcji zgromadzonych w świetlicy (bilard, piłkarzyki, tenis stołowy, gry planszowe, muzyka, inne). Podczas pobytu w „świetlicy” dzieci mogły zjeść drugie śniadanie, przygotowane przez obecne mamy i wziąć udział w organizowanych zabawach integracyjnych.

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Podczas „akcji feryjnej” w Ryżkach przygotowano dla dzieci kilka niespodzianek. Jedną z nich był wyjazd do kina w Siedlcach, w którym wzięło udział 31 dzieci. Dzieci obejrzały film w wymiarze 3D i w drodze powrotnej odwiedziły oczywiście MC DONALDA.

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Kolejnym ważnym punktem programu feryjnego były warsztaty prowadzone przez artystów Stowarzyszenia Twórców Ludowych Gminy łuków. Odbyły się one 19 i 20 lutego, a uczestniczyło w nich ponad 20 dzieci. Pod okiem specjalistów dzieci poznały różne techniki rękodzieła artystycznego, między innymi technikę decoupage.

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Bardzo oczekiwaną przez dzieci atrakcją był KULIG. Został on zorganizowany 21 lutego przez członków Stowarzyszenia … RYŻKOWIACY i OSP w Ryżkach. Wojna na śnieżki, jazda na saniach i kiełbaska z ogniska to główne atrakcje tego dnia. Mamy nadzieję, że pozytywne emocje tego przedpołudnia, będą towarzyszyły dzieciom i ich rodzicom co najmniej do następnego roku.

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Inicjator akcji: Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Ryżek RYŻKOWIACY bardzo dziękuje wszystkim mieszkańcom Ryżek, którzy włączyli się w organizację ferii dla dzieci. Wyjątkowe było to, że właściwie to sami rodzice zorganizowali ciekawe ferie swoim dzieciom. Pełnili oni funkcję opiekunów, kucharzy i organizatorów wycieczki. Serdecznie dziękujemy:

  • mamom i babciom, które przygotowywały posiłki dla dzieci i każdego dnia opiekowały się nimi
  • artystom Stowarzyszenia Twórców Ludowych Gminy Łuków za przygotowanie i przeprowadzenie warsztatów
  • GKRPA za wsparcie finansowe w organizacji wyjazdu do kina
  • OSP Ryżki za współorganizację KULIGU
  • członkom stowarzyszenia … RYZKOWIACY, którzy koordynowali przebieg akcji

Jesteśmy przekonani, iż doświadczenia tego roku, pozwolą nam przeprowadzać podobne akcje w przyszłości, z podobnym lub większym powodzeniem.

Opublikowano dnia: 2013-02-26 przez: * webadmin * w kategoriach: Informacje
| Wróć do listy artykułów