mapa strony   |
SmodCMS

 

O życiu, wyobraźni i dorobku poetyckim Wisławy Szymborskiej - GBP Krynka

Pierwszego lutego minął rok od śmierci Wisławy Szymborskiej. Również w lutym Muzeum Narodowe w Krakowie otwarło interesującą wystawę zatytułowaną Szuflada Szymborskiej, gdzie zaprezentowane zostały rozmaite przedmioty, które należały do Poetki, a które przekazał Muzeum jej sekretarz, prof. Michał Rusinek. Dlatego też lutowe Spotkanie Humanistyczne w Bibliotece Publicznej w Krynce zostało poświęcone poetce, jej twórczości oraz samej wystawie.

Ponieważ zajęcia odbyły się w ferie, w czasie trwania Memoriału Szachowego Ks. Tadeusza Białeckiego, obecni byli na nich nie tylko młodzi czytelnicy biblioteki, ale również opiekunowie szachistów i przybyli na Memoriał goście.

Spotkanie stanowiło w gruncie rzeczy zaproszenie do świata wyobraźni drogiej nam Noblistki. Tym, co wprowadziło nas w tę przestrzeń, była opowieść o życiu i sposobie bycia poetki, zapoznanie ze zbiorami eksponowanymi na wystawie, nagrania wierszy odczytywanych przez samą poetkę, fotografie, obrazy ukochanych mistrzów malarstwa, fragmenty odczytu noblowskiego, cytaty z Poczty literackiej prowadzonej przez Szymborską w „Życiu Literackim” – oraz przede wszystkim poezja Noblistki.

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Opublikowano dnia: 2013-02-26 przez: * webadmin * w kategoriach: Biblioteki
| Wróć do listy artykułów