mapa strony   |
SmodCMS

 

Z wizytą w angielskiej szkole - ZS Czerśl

W dniach 03.02-15.02.2013 r. nauczycielka języka angielskiego z naszej szkoły, pani Aneta Połeć uczestniczyła w kursie dla zagranicznych nauczycieli szkół podstawowych, który odbył się we wschodniej Anglii, w hrabstwie Suffolk, w mieście Ipswich.

Organizatorem kursu był Internationaly Study Programmes, a fundusze na wyjazd nauczycielka pozyskała składając wniosek w ramach programu Comenius – Mobilność Szkolnej Kadry Edukacyjnej.

W kursie wzięły udział nauczycielki z Polski, Niemiec, Litwy, Bułgarii i Turcji.

W pierwszym tygodniu panie uczestniczyły w zajęciach warsztatowych prowadzonych przez doświadczonych trenerów, autorów poradników i książek metodycznych: Jeremy Taylor i Jackie Reilly. Podczas tych spotkań panie poznały aktywne metody nauczania języka angielskiego w szkole podstawowej, m. in. z wykorzystaniem ICT.

W kolejnym tygodniu pani Połeć odwiedziła 3 różne szkoły podstawowe w Ipswich. Było to niezwykłe doświadczenie, które umożliwiło porównanie systemów edukacyjnych, stylów nauczania i wychowania, wyposażenia szkół i wielu innych aspektów funkcjonowania placówek edukacyjnych. Z obserwacji nauczycielki wynika, że angielska szkoła podstawowa to miejsce niezwykle kolorowe, przyjazne i tolerancyjne. Uczęszczają tam dzieci z różnych stron świata, różnych wyznań i kultur, wśród nich również dzieci z Polski. Uczniowie przebywają w szkole od 9.00 do 15.00. Szkoły państwowe są całkowicie bezpłatne, zapewniają nawet podręczniki. Klasy są wspaniale wyposażone. W każdej jest tablica interaktywna i wizualizer oraz wszelkie materiały do wykonywania prac plastycznych i technicznych. Uczniowie są bardzo zdyscyplinowani i przestrzegają ustalonych reguł , które są konsekwentnie egzekwowane przez nauczycieli. We wszystkich klasach są nauczyciele wspomagający, co bardzo ułatwia proces nauczania. Uczniowie nie otrzymują ocen, a dziennik służy do rejestracji frekwencji uczniów. W każdej szkole uczniowie noszą charakterystyczne mundurki z wyszytym logo szkoły.

Wspaniałym doświadczeniem dla uczestniczek kursu była również możliwość obserwowania codziennego życia brytyjskich rodzin i uczestniczenia w nim, gdyż nauczycielki mieszkały u rodzin, w prywatnych domach.

Panie poznały także historię i zabytki Ipswich oraz pobliskiego Norwich. To miejsca niezwykle ciekawe z mnóstwem architektonicznych perełek i tętniące życiem.

Udział w tego rodzaju kursie, to niesamowite doświadczenie, skarbnica wiedzy i doświadczeń. Każdy nauczyciel języka obcego powinien mieć możliwość uczestniczenia w takiej formie doskonalenia zawodowego.

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Opublikowano dnia: 2013-03-01 przez: * webadmin * w kategoriach: Placówki oświatowe
Ostatnio edytowane dnia: 2013-03-04
| Wróć do listy artykułów