mapa strony   |
SmodCMS

 

Promocja rezerwatu przyrody Jata na Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie

Otwarta, w dniu 6 marca na Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie, wystawa zdjęć pn. „Jata – kraina tajemniczej przyrody i historii”, jest pierwszym przedsięwzięciem promocyjnym rezerwatu przyrody Jata, na szczeblu regionalnym.

Zaprezentowane na wystawie zdjęcia są efektem pracy fotografów, podpatrujących przyrodę jednego z najstarszych w Polsce obszarów chronionych, podczas plenerów fotograficznych, odbywających się na przestrzeni dwóch ostatnich lat. Można na nich zobaczyć zarówno trudno dostępne miejsca, w których przyroda rządzi się swoimi prawami, jak również piękne okazy flory, czy rzadkie gatunki fauny. Na wystawie nie mogło również zabraknąć zdjęć pomników, upamiętniających okres działań narodowowyzwoleńczych oraz bohaterską postawę ludzi walczących z zaborcą i okupantem, które znajdują się na terenie rezerwatu.

Dopełnieniem uroczystego otwarcia wystawy była prelekcja Nadleśniczego Nadleśnictwa Łuków – pana Grzegorza Ussa, na temat zasobów przyrodniczych i historycznych rezerwatu Jata - „perły” nie tylko Ziemi Łukowskiej, ale również cennego waloru całej Lubelszczyzny. Na zakończenie spotkania Wójt Gminy Łuków – pan Mariusz Osiak oraz Nadleśniczy, zaprosili wszystkich obecnych do przyjazdu i bezpośredniego spotkania z piękną, tajemniczą przyrodą, a także do uczestnictwa w wydarzeniach związanych z rezerwatem. Jednym z nich będzie wkrótce organizowana przez Gminę Łuków – uroczystość upamiętniająca 150. rocznicę Powstania Styczniowego, koleją będzie uroczystość z okazji 80-ej rocznicy powstania rezerwatu Jata i 40-ej rocznicy powstania Nadleśnictwa Łuków, organizowana przez Nadleśnictwo Łuków.

Wśród zaproszonych gości, na wystawie obecni byli przedstawiciele władz Uniwersytetu Przyrodniczego – jednego ze współorganizatorów wystawy, jednocześnie jej gospodarza, Radny Wojewódzki – pan Krzysztof Głuchowski, Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Lublinie – pani Beata Sielewicz, Wójt Gminy Łuków, Nadleśniczy Nadleśnictwa Łuków.

Organizatorami przedsięwzięcia, obok Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie, są Gmina Łuków, Nadleśnictwo Łuków oraz panowie Robert Wysokiński i Paweł Przeździak.

Zdjęcia można oglądać na uczelni przez cały marzec, w kwietniu wystawa zostanie zaprezentowana w Centrum Handlowo – Rozrywkowym Lublin Plaza. Planowaną jest również promocja rezerwatu na Uniwersytecie Przyrodniczo – Humanistycznym w Siedlcach.

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Autor powyższych fotografii: RobWys

Opublikowano dnia: 2013-03-07 przez: * webadmin * w kategoriach: Informacje
Ostatnio edytowane dnia: 2013-03-07
| Wróć do listy artykułów