mapa strony   |
SmodCMS

 

Byliśmy u podnóża Tatr, w Zakopanem i w Krakowie… - SP Świdry

Uczniowie klas IV – VI Szkoły Podstawowej w Świdrach, na przełomie lutego i marca wyjechali na Podhale. W ramach zajęć „białej szkoły” uczniowie poznawali historię i kulturę Podhala, zwiedzali Zakopane, nauczyli się jazdy na nartach na stoku w Białym Dunajcu pod fachowym okiem instruktora p. Zbigniewa Olkowicza. Zażywały relaksujących kąpieli na basenach termalnych w Bukowinie Tatrzańskiej.

W Zakopanem wjechali kolejką szynowo-linową na Gubałówkę, gdzie podziwiali panoramę polskich Tatrach. Dzieci obejrzały też miejsce skoków narciarskich, Wielką Krokiew. Wjechały na górę skoczni, gdzie obserwowały słowackich skoczków podczas treningu. A panorama gór podczas pięknej pogody robiła niesamowite wrażenie. Podczas spaceru Krupówkami dzieci kupiły pamiątki i słynne oscypki góralskie. Odwiedziliśmy stary Cmentarz Zakopiański na Pęksowym Brzysku, a tam grób sławnego pisarza dla dzieci Kornela Makuszyńskiego. Obejrzeliśmy dom stojący na dachu tj. do góry nogami. Najbardziej rozbawiła dzieci łazienka z sedesem i prysznicem nad głowami. W drodze powrotnej zajechaliśmy do Krakowa. Tam obejrzeliśmy Wawel, odwiedziliśmy grób państwa Kaczyńskich. Na rynku Starego Miasta podziwialiśmy Wieżę Mariacką i Sukiennice.

Dzieci wróciły zadowolone, że udało się im tyle zwiedzić i poznać krajobraz południowej Polski. Nauczyły się jazdy na nartach i zrozumiały, że zimowa pogoda sprzyja turystyce. Wszyscy wyrazili chęć ponownego zimowego wyjazdu w góry - na narty.

„Białą szkołę” zorganizowała i opiekę nad uczniami sprawowała p. Marzena Szczygielska.

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Opublikowano dnia: 2013-03-14 przez: * webadmin * w kategoriach: Placówki oświatowe
Ostatnio edytowane dnia: 2013-03-14
| Wróć do listy artykułów