mapa strony   |
SmodCMS

 

Dzień Kobiet - SP Turze Rogi

Dzień Kobiet w Szkole Podstawowej w Turzych Rogach jak co roku nie przeszedł bez echa. Powód – tylko w Polsce zachowało się to dziwne magiczne święto – Dzień Kobiet. Dlaczego magiczne? Ponieważ w kwiaciarni właśnie w tym dniu znikają kwiaty – zwłaszcza te z przeceny? Panie wolałyby, żeby w tym czasie pustoszały sklepy jubilerskie, ale powiedzmy sobie szczerze, cytując słowa wieszcza narodowego: ,,Każda kolia złota jest jak garść błota – przy tulipanie z plastikowego dzbana od uśmiechniętego pana”.

W tym roku uroczystą akademię dla klas 0 – III przygotowali chłopcy klasy III pod kierunkiem opiekuna Małego Samorządu Uczniowskiego. Dla wszystkich pań i dziewczynek przygotowali specjalny program artystyczno – wokalny z okazji Dnia Kobiet. Nie mogło zabraknąć tradycyjnych wierszyków i piosenek doceniających zalety i pracowitość wszystkich kobiet, między innymi chłopcy zaśpiewali „Tak bardzo się starałem” Czerwonych Gitar.

Zakończeniem występów było złożenie gorących życzeń wszystkim obecnym paniom i koleżankom. Następnie robiąc miłą niespodziankę podarowali każdej Pani piękny kwiat zrobiony z bibuły, a dziewczynki poczęstowali cukierkami. Wszyscy chłopcy wręczyli zakupione prezenty koleżankom ze swoich klas, a one odwdzięczyły się słodkim upominkiem.

Pozostaje mieć nadzieję, że żaden mężczyzna nie zapomniał dziś o tym jednym, niepowtarzalnym święcie, jakim jest Dzień Kobiet.

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Opublikowano dnia: 2013-03-14 przez: * webadmin * w kategoriach: Placówki oświatowe
| Wróć do listy artykułów